RİZE'DE UMKE EĞİTİMİ YAPILDI

Rize'nin Ayder Yaylası'nda Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri'nde (UMKE) görevli personele yönelik "Temel kampçılık, afet ve olağan dışı durumlarda hayatı idame iğitimi” verildi

RİZE'DE UMKE EĞİTİMİ YAPILDI
UMKE personellerine Ayder Yaylası'nda eğitim

Rize Sağlık Müdürlüğü bağlı olarak hizmet veren Ulusal Medikal Kurtarma Ekibinde (UMKE) görevli personellere “Temel Kampçılık, Afet ve Olağan Dışı Durumlarda Hayatı İdame Eğitimi” düzenledi.

Çamlıhemşin ilçesine bağlı Ayder Yaylası'nda düzenlenen ve teorik ve uygulama olarak iki gün süren eğitim kapsamında Rize UMKE Birim Sorumlusu Öner Çakal tarafından ekip üyelerine kış şartlarında barınma, beslenme ve giyinme, karda yürüyüş teknikleri anlatılarak kar ve çığ hakkında bilgilendirme yapıldı. Eğitimin ikinci gününde Çamlıhemşin İlçesine bağlı Ayder Yaylası Galler Düzünde uygulama eğitimi yapıldı.

RİZE UMKE Birim sorumlusu Öner Çakal, yaptığı açıklamada, “Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları sonrasında ilimizde yaşanan zorluklar ve arama kurtarma çalışmaları göz önüne alınarak ekiplerimizin karla mücadelede daha aktif olabilmeleri için 2015 yılı eğitim planımız doğrultusunda kış şartlarında medikal kurtarma konularını içeren eğitim düzenledik. Ayder’de düzenlediğimiz programda iki gün boyunca ekip üyelerimize hem teorik hem uygulama şekilde eğitimler verildi. Eğitim planı doğrultusunda eğitimlerimiz devam edecek" diye konuştu.

UMKE AJANSI

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2015, 16:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER