PTT AŞ'nin pandemi döneminde PTTMatik ile sunduğu hizmetlerin kullanım oranında yüzde 35’lik artış gerçekleşti. 2020 yılı Mart ayından 2021 yılı Ekim ayı sonuna kadar geçen sürede dijital kanallardan kullanıcı sayısında yüzde 58, işlem adetlerinde ise aylık ortalama yüzde 51 artış yaşandı.İSTANBUL (İGFA) - Hizmet sunduğu alanlardaki dijital dönüşüm gelişmeleriyle ülkemize katma değer sağlayan PTT AŞ, posta, kargo, lojistik, bankacılık, sigortacılık ve bilişim gibi birçok faaliyet alanında müşteri odaklı hizmetleriyle vatandaşların hayatını kolaylaştırıyor.

PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, teknolojinin gelişmesiyle birlikte “dijital çağ” olarak adlandırılan bu dönemde dijital dönüşümün gereklilik olduğunu ifade etti. Şirket olarak tüm hizmet alanlarımızda dijital dönüşümü öngören bir stratejiyi kararlılıkla uyguladıklarını anlatan Müdür Gülten, "Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın desteğiyle dijital hizmetlerde sektöre öncülük eden yatırımlar yapıyor; devlet kurumlarımızla, üniversitelerimizle ve özel sektörde yer alan firmalarla iş birliklerimizi geliştiriyoruz. Dijital dönüşümü çözüm üretmenin yanı sıra geleceğin önemli bir parçası olarak görüyoruz” dedi.

Çiftçiler patates üretimine yöneldi Çiftçiler patates üretimine yöneldi

2021 Eylül ayı sonu itibariyle 5 bine yakın iş yeri ile hizmet verdiklerini anlatan Gülten, "Pandemi öncesi ve içinde bulunan süreç karşılaştırıldığında, PTTMatik ile sunduğumuz hizmetlerimizin kullanım oranında yüzde 35’lik bir artış gerçekleşti. Bu artışta müşterilerimizin bankacılık alışkanlıklarının değişmesi de büyük önem taşıyor. Ülkemizde ilk koronavirüs vakasının görüldüğü 2020 yılı Mart ayından 2021 yılı Ekim ayı sonuna kadar geçen süre zarfında dijital kanallarımızda; kullanıcı sayısında yüzde 58, işlem adetlerinde ise aylık ortalama yüzde 51 artış gerçekleşti” diye konuştu.