AKP Grup Başkanı Abdullah Güler, Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in görevden alındığı iddialarının doğru olmadığını belirterek, “Özlem Zengin başkanımızın davamıza olan inancının ve samimi çalışmalarının yakından şahidiyiz. Önümüzdeki dönemde de birlikte çalışmaya ve milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.

Abdullah Güler'in partisinin Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in görevden alındığı iddialarına ilişkin sosyal medya hesabı X’ten yaptığı açıklama şöyle:

TBMM Genel Kurulu'nda AKP ve DEM Parti'liler arasında Kobani Davası tartışması... Kılıç Koçyiğit: "Kobani yargılaması Kürtlerin meşru taleplerini bastırmak için" TBMM Genel Kurulu'nda AKP ve DEM Parti'liler arasında Kobani Davası tartışması... Kılıç Koçyiğit: "Kobani yargılaması Kürtlerin meşru taleplerini bastırmak için"

''AK Parti Grup Başkan Vekilimiz Özlem Zengin’in görevinin başında mecliste ki çalışmalarına devam ettiğini kamuoyuna iletmek isterim. Uzun yıllar İstanbul teşkilatlarında birlikte çalışmaktan büyük memnuniyet ve onur duyduğum Özlem Zengin başkanımızın davamıza olan inancının ve samimi çalışmalarının yakından şahidiyiz. Önümüzdeki dönemde de birlikte çalışmaya ve milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz.''