Geçtiğimiz hafta Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde yılın network’ü seçilen dünyanın lider yaratıcılık ve etkinlik network’ü Ogilvy, Türkiye'ye yatırım yapma kararı aldı. Bu kararla birlikte 4129 Grey bugünden itibaren Ogilvy ağına bağlanarak, faaliyetlerini ‘Ogilvy 4129’ ismiyle devam ettirecek. Ogilvy, WARC tarafından dört yıl üst üste (2020-2024) ‘Dünyanın En Yaratıcı Network’ü, peş peşe iki kez de (2023-2024) ‘Dünyanın En Etkili Ajans Network’ü ünvanlarını almıştı.

Cat Report’a göre Türkiye’nin en yaratıcı ilk üç ajansından biri seçilen ve Teknosa ‘En Büyük Armağan’, Coca Cola ‘Dünya Kupası NFT’, UN Women ‘She Said No’ gibi çalışmalarıyla 2023’e damgasını vuran 4129 Grey, bu değişiklikle birlikte lokal yeteneklerini Ogilvy network’ünün uzmanlığıyla destekleyecek, markalar ve toplum için etki yaratacak birleşik bir yapının parçası haline gelecek. Yeni adıyla Ogilvy 4129; dijital yetkinlikleri, teknoloji ve inovasyon alanlarındaki başarılı çalışmaları sayesinde Ogilvy’nin gelecek odaklı tüm müşterileri için bölgesel bir üs olarak konumlandırılacak. 

Yaratıcılık, veri, teknoloji ve yapay zekâ ile desteklenen; tasarım aracılığıyla tüketici ile uzun soluklu ve değerli ilişkiler yaratmaya odaklanan Ogilvy One, bu yeni yapıyla birlikte artık Türkiye’de de faaliyete geçmiş olacak. Ogilvy PR ise networkün uzmanlığıyla daha da güçlenerek medya ve etki yaratımı konularında hizmet vermeye devam edecek.

Yeni grubun CEO’luk görevi, bugüne kadar ajansın COO'luğunu başarı ile yürüten Leslie Krespin’e teslim ediliyor. Liderlik ekibinde daha önce de olduğu gibi Sami Basut (CCO), Emre Süvari (CDO), Bora Özkan (CFO), Gül Altan Yeltik (Ogilvy PR GM), Fulya Özarı (Ogilvy One GM) ve Nurcan Yıldız (GRAM GM) yer alıyor.

4129 Grey'in Kurucusu ve CEO’su Alemşah Öztürk, bu yeni dönemde girişimcilik ve yatırım sektöründe heyecan verici fırsatlara odaklanacak. Öztürk, "4129'u kurduğumda, yenilikçilik ve yaratıcılıktan beslenen benzersiz yapımız, müşterilerimiz için fark yaratan sonuçlar ortaya koyan en iyi yaratıcı ajanslardan biri olmamızı sağladı. Bu yolculuk boyunca beni destekleyen tüm müşterilerimize ve ekibime teşekkür ederim. 17 yılın ardından ajansı, yaratıcılığı ve yenilikçiliği sürdüreceklerine gönülden inandığım arkadaşlarımın güvenilir ellerine bırakmaktan mutluluk duyuyorum” dedi. 

Ogilvy 4129, değerli katkıları için kendisine teşekkür ediyor ve gelecekteki girişimlerinde başarılar diliyor.

Ogilvy EMEA CEO’su Patou Nuytemans"Türkiye'de sektör için heyecan verici bir dönemden geçiyoruz. Derin dijital uzmanlığı, inovasyon ve tasarım alanlarındaki tecrübesi ve güçlü temeli sayesinde Ogilvy 4129’un potansiyeli çok yüksek. Ogilvy networkü olarak markalar için büyük etki yaratacak fikirlerin peşinde koşarken Türkiye ofisimiz başarılarımızda önemli bir rol oynayacak” dedi.

Ogilvy 4129 CEO'su Leslie Krespin, şu ifadeleri ekledi: "Markalarımıza önemli faydalar sağlayacak olan Ogilvy ağına katılmaktan heyecan duyuyoruz. Yaratıcılık, inovasyon, halkla ilişkiler & etki yaratımı, müşteri deneyimi ve ilişki tasarımı alanlarındaki yeteneklerimizi, Ogilvy uzmanlığıyla daha da ileri taşıyarak, markalarımızı büyütecek yaratıcı fikirler ortaya koymaya devam edeceğiz.” 

WPP Türkiye Ülke Müdürü Arzu Ünal ise şöyle tamamladı: "Efsane Ogilvy, tüm gücü, yaratıcılığı ve inovasyondaki uzmanlığıyla Türkiye'yi bölge için bir hizmet üssü, müşterilerimiz içinse yaratıcılık ve teknolojinin birleştiği bir merkez haline getiriyor. Ogilvy ile bu yeni dönemi dört gözle bekliyor ve WPP'nin kıymetli ve deneyimli liderlik ekibini, bu heyecan verici yolculuklarında desteklemek için sabırsızlanıyorum.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Kooperatifçilik Genel Müdürü'nden Marmarabirlik’e ziyaret Kooperatifçilik Genel Müdürü'nden Marmarabirlik’e ziyaret

Kaynak: rss