Odunpazarı Belediyesi Şehrin Ateşi Seramik Galerisi’nde, Soner Genç’in ‘Kesitler 2’ seramik sergisine ev sahipliği yapacak. 

Odunpazarı Belediyesi Şehrin Ateşi Seramik Galerisi’nde, Soner Genç’in ‘Kesitler 2’ seramik sergisine ev sahipliği yapacak. 

Akademisyen ve sanatçı kimliği ile Türk seramik sanatına önemli katkılarda bulunan Soner Genç, Eskişehirli sanatseverler ile yarın açılacak sergisinde bir araya gelecek. Genç’in ‘Kesitler 2’ adını verdiği sergisi, galerinin Sergi Odası’nda sergilenecek. Serginin açılış töreni yarın saat 17.00’de yapılacak. Sergi, 7 Şubat 2023 Salı gününe kadar ziyarete açık olacak.

Odunpazarı Belediyesi tarafından daha önce yapılan açıklamada, seramik sanatına katkıda bulunmak ve seramik sanatçılarına imkan sunmak amacıyla; Odunpazarı Şehrin Ateşi Seramik Galerisi Sergi Odası’nın kapılarının, sergi açmak isteyen seramik sanatçılarının kullanımına açıldığını duyurulmuştu. 

Sergi Odası’nda sergi açmak isteyen adaylarda üniversitelerin güzel sanatlar fakültesi seramik bölümünden mezun olma şartı aranacak. Sergi açmak isteyen seramik sanatçılarının, eser görsellerini ve özgeçmişlerini içeren dosyayı [email protected] adresine iletmesi gerekecek. Başvuru dosyaları Odunpazarı Şehrin Ateşi Seramik Galerisi Danışma Kurulu tarafından incelenecek, inceleme sonunda uygun görülen seramik sanatçıları için bir sergi takvimi oluşturulacak. Ayrıntılı bilgiye ulaşmak isteyen seramik sanatçıları 0553 541 67 62 numaralı telefonu arayabilecek.