Nevşehir UMKE Sağlık Taramasında

Nevşehir’e bağlı Kaymaklı Beldesi ve civarında bulunan tarım arazilerinde çalışmak üzere gelen ve kendi imkânları ile yaklaşık 40 civarında çadır kurarak hayatlarını devam ettirmeye çalışan 200 kadar Suriyeli sığınmacılara yönelik olarak İl Sağlık Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen sağlık taramasına Nevşehir UMKE’de katıldı.

Nevşehir UMKE Sağlık Taramasında

Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Uzm. Dr. Ahmed A. SAVCI yönetiminde gerçekleştirilen sağlık taraması sonucu, çadır kampta bulunan ve çoğunluğunu çocukların oluşturduğu Suriyeli Vatandaşlar muayene edilerek sağlık taramasından geçirildi. Tarama sonucu yüksek ateş teşhisi konulan bir bebek Nevşehir Devlet Hastanesine sevk edilirken, diğer muayene edilen hastalara yazılan ilaçlar İl Sağlık Müdürlüğü tarafından temin edilerek hastalara ulaştırıldı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim ÜNLÜBAY, İlimizde bulunan ve sağlık alanında yardıma ihtiyacı olan Suriyeli Vatandaşlara yönelik bu tarz sağlık hizmetlerinin devam edeceğini belirtti.

UMKE AJANSI

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2015, 18:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER