NEVŞEHİR'DE SAĞLIK MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİNE UMKE EĞİTİMİ

Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) tarafından, Sağlık Meslek Lisesi 4. sınıf öğrencileri UMKE konusunda bilgilendirildi.

NEVŞEHİR'DE SAĞLIK MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİNE UMKE EĞİTİMİ
 Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü UMKE eğitim ve toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitime, eğitimci olarak Sağlık Müdürlüğü Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Uzm. Dr. Ahmed A.SAVCI ile Afetlerde Sağlık Hizmetleri İl Birim Sorumlusu Sağlık Memuru Aygen TAŞPINAR katılırken, geleceğin UMKE adayları olan Nevşehir İbn - i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Acil Tıp Teknisyenliği (A.T.T.) bölümü 4. sınıf öğrencilerine,Temel Yaşam Desteği, Hasta ve Yaralı Taşıma Teknikleri, Crush Sendromu, Kompartıman Sendromu konuları ile Nevşehir UMKE’nin kuruluşundan bugüne gerçekleştirmiş olduğu yurt içi ve yurt dışı görevler ve çalışmaları hakkında slâyt sunumu eşliğinde bilgiler verildi.

 

Nevşehir UMKE tarafından Sağlık Meslek Lisesi A.T.T. bölüm öğrencilerinin mesleki bilinç kazanmalarına destek olmaya yönelik bu tür uyum eğitimlerinin önümüzdeki günlerde de devam edeceği belirtildi.

 

UMKE AJANSI

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2015, 18:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER