Muratpaşa Belediyesi’nin Yöreler Renkler Festivali başladı. Bu yıl 6’ncısı düzenlenen festivalin açılışında Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Buradaki sevgi, saygı, şenlik bir şehri oluşturan insanların dayanışması, kardeşliği, komşuluğudur. Buna katkı verdiğiniz çok teşekkür ediyorum” dedi.

Muratpaşa Belediyesi’nin Yöreler Renkler Festivali başladı. Bu yıl 6’ncısı düzenlenen festivalin açılışında konuşan Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Buradaki sevgi, saygı, şenlik bir şehri oluşturan insanların dayanışması, kardeşliği, komşuluğudur. Buna katkı verdiğiniz çok teşekkür ediyorum” dedi.

Memura enflasyon farkı şimdiden %8 + %15 Memura enflasyon farkı şimdiden %8 + %15

Muratpaşa Belediyesi’nin Türkiye’nin tüm renklerini buluşturduğu Yöreler Renkler Festivali’nin 6’ncısı Doğu Anadolu Gecesi’yle başladı. 5 Haziran’a kadar devam edecek festival, yaklaşık 7 bin metrekare genişliğe sahip Muratpaşa Atatürk Kent Meydanı’nda düzenleniyor. Bu yıl 53 hemşeri, 9 Yörük ve Antalya’da yerleşik yabancıların kurduğu 7 derneğin katıldığı festivalde her akşam yemekleri, müzikleri, el sanatlarıyla bir bölge tanıtılıyor.

Festivalin ilk gününde Başkan Uysal, kent meydanında derneklerin kurduğu tanıtım stantlarını gezdi. Kahramanmaraş’ın dondurmasından Nevşehir çömleğine, yörüklerin yayık ayranına Türkiye’nin dört bir yanından lezzetlerin, el emeği ürünlerin yer aldığı stantlarda Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Başkan Uysal, Antalya Giritliler Derneği’nin zeytinlikleri maden ve kömür santrali yatırımlarına açmaya yönelik girişimlere dikkat çekmek için açtığı ‘Zeytinime Dokunma’ standını da ziyaret etti.

“BURADAKİ SEVGİ, SAYGI, ŞENLİK BİR ŞEHRİ OLUŞTURAN İNSANLARIN DAYANIŞMASI, KARDEŞLİĞİ, KOMŞULUĞUDUR”

Yöreler Renkler Festivali’nde gece Muratpaşa Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nun gösterisiyle başladı. Gösterinin ardından konuşma yapan Uysal, “Yöreler Renkler Festivali, şehrin ruhunun, özünün buluşmasıdır. Buradaki sevgi, saygı, şenlik bir şehri oluşturan insanların dayanışması, kardeşliği, komşuluğudur. Buna katkı verdiğiniz çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Başkan Uysal’ın konuşmasının ardından festivale katılan Doğu Anadolu hemşeri derneklerine plaketleri takdim edildi.

Gece, Türk halk müziği sanatçısı Ender Balkır konseriyle devam etti. Festival alanını dolduran yüzlerce kişi, Balkır’ın söylediği türkülere halaylarla eşlik etti. Balkır’ın ardından Ali Gündüz sahne aldı.