Muratpaşa Belediyesi’nin yenilik, buluş ve girişim destekleme merkezi Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi’nin (ASSİM), “Teknoloji Geliştirme Merkezi” olması için protokol imzalandı.

Muratpaşa Belediyesi’nin yenilik, buluş ve girişim destekleme merkezi Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi’nin (ASSİM), “Teknoloji Geliştirme Merkezi” olması için protokol imzalandı.

Antalya'da katma değeri yüksek, özgün ve yenilikçi projeler ortaya çıkarmak hedefiyle çalışmalarına devam eden ASSİM, teknoloji geliştirme merkezi haline geliyor. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın (KOSGEB) Teknoloji Geliştirme Merkezleri (TEKMER) Destek Programı kapsamında başvurusu yapılan ASSİM TEKMER’in, Antalya Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Teknopark’la iş birliğini düzenleyen protokol; Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve Antalya OSB Başkanı Ali Bahar arasında imzalandı.

Törende konuşan Başkan Uysal, Antalya OSB’nin yenilik, inovasyon ve girişimciliğin desteklenmesi ve markalaşma başlıklarında son derece duyarlı bir kurum olduğunu kaydetti. Yaptıkları değerlendirmeler sonucunda ASSİM’in, Antalya OSB Teknopark’la entegre bir teknoloji geliştirme merkezi olması konusunda hemfikir olduklarını aktaran Başkan Uysal, şöyle konuştu:

“Yeni kuşaklarımızın, yeni şirketlerimizin teknolojiye ve inovasyona açık yaşamaları için eğitimlerin, desteklerin verilebilmesi için tam bir iş birliği halinde çalışmaya karar verdik. ASSİM’in inovasyon kanadı, aynı anda teknoloji geliştirme merkezi oluyor. Antalya'mız için çok yararlı, yenilikçi, yüksek katma değerli teknoloji ürünlerinin, buluşlarının yapılmasında ve üretilmesinde yerel yönetim ve sivil toplum olarak iş birliği yapacağız.”

Antalya OSB Başkanı Ali Bahar ise Başkan Uysal’la inovasyon kültürüne bakışta aynı vizyonu paylaştıklarını belirterek, “Biz her zaman diyoruz ki ‘Tekil projeler kişileri parlatır. Entegre projeler şehre değer katar.’ Bu da bunun çok somut bir örneği. Bugün bu kanadımızın dışında bir kanat daha kazandık. O da ATSO kanadı. İnşallah bu güce onu da eklemek suretiyle şehre çarpan etkisi daha da büyük bir katma değer kazandıracağız” diye konuştu.