Muğla Büyükşehir Belediyesi, ‘Hoş Geldin Bebek Yaşama Sırası Sende’ projesi ile 2022 yılında 649 aileye ulaştı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, ‘Hoş Geldin Bebek Yaşama Sırası Sende’ projesi ile 2022 yılında 649 aileye ulaştı.

Kent genelinde bebek sahibi olan ailelerin yanında olmak ve annelere hamilelik süreci ve sonrasında destek olmak için başlatılan “Hoş Geldin Bebek Yaşama Sırası Sende” projesi, 13 ilçede devam ediyor. Proje kapsamında Büyükşehir Belediyesi, geçen yıl 13 ilçede 649 aileye yenidoğan bebeğin ihtiyaçlarını karşılayacak çantalardan hediye etti. Proje ile bugüne dek il genelinde 2 bin 394 aileye ulaşılırken, bin 561 aileye de eğitim verildi.

Ekipler gebelik döneminde anne adayının nelere dikkat etmesi gerektiği, beslenme, bebek dünyaya geldikten sonra da emzirme, aşılarının takibi ve birçok konuda anneye destek oluyor. Büyükşehir Belediyesi’nin bebekler için hazırladığı çantada ise kıyafet, eldiven, çorap, suluk, derece ve battaniye gibi yenidoğan bebekler için temel ihtiyaçlar yer alıyor. 

Proje çerçevesinde verilmekte olan hediye çantadan yararlanmak isteyen yurttaşlar, 444 48 01 Büyükşehir Çağrı Merkezi’ni arayarak başvuru yapabilecek. Projeden yararlanmak için Muğla’da ikamet edilmesi gerekecek.