ESMA TURAN

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP'li Ahmet Aras, mazbata ve devir teslim töreninin ardından görevi önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’den devraldı. Aras, “Bundan sonra ondan aldığımız bayrağı çok daha yükseklere taşımak için, onun yaptıklarının üzerine koymak için, daha fazlasını yapmak için, bizler de hiç kimseyi birbirinden ayırmadan, bize oy vermiş vermemiş bakmadan, hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun, artık bundan sonra aldığımız görevi layıkıyla yapmak için bir an bile tereddüt etmeyeceğiz” dedi.

Beşiktaş, Trabzonspor'u 3-2 mağlup ederek Ziraat Türkiye Kupası'nı kazandı Beşiktaş, Trabzonspor'u 3-2 mağlup ederek Ziraat Türkiye Kupası'nı kazandı

31 Mart yerel seçimlerinde yüzde 54.90 oy oranı ile Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ahmet Aras, mazbatasını aldı. Aras, daha sonra düzenlenen devir teslim töreninde görevi önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’nden devraldı. Gürün, "Muğla’da kazandığımız 11 ilçe, Büyükşehir Belediye başkanımızın  hemşehrilerimize en iyi hizmeti vereceğine, başarılı olacaklarına yürekten inanıyorum. Yolları açık olsun. 25 yıl belediye başkanı olarak çok sevdiğim Muğla’ma hizmet etmenin gururunu yaşıyorum. Bu görevi bana layık gören, oyları ile hep yanımda olan halkıma teşekkür ediyorum ve haklarını helal etmelerini istiyorum. Başımız dik ve alnımız açık olarak görevi huzur içinde çok sevdiğim Ahmet Aras başkanımıza devrediyorum. Yolu açık olsun" dedi.

"SİZLERE KAPIMIZ SONUNA KADAR AÇIK"

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras ise şunları söyledi:

"Muğla gibi tarihi binlerce yıla dayanan, kültür, doğası, insan hazinesi ile Dünyanın belki de en güzel kentlerinden biri olan Muğla gibi kadim bir kentte belediye başkanlığı yapmak onuruna erişmek herkese nasip olmaz. Ben şahsen Mustafa Kemal Atatürk’ün evladı olarak, Türkiye Cumhuriyeti ordusunun bir ferdi olarak, bu sorumluluğun bilincindeyim. Muğla'mızın her köşesinde olduğu gibi Bodrum’da da çok önemli işlere hep birlikte imza attık. Bundan sonra ondan aldığımız bayrağı çok daha yükseklere taşımak için, onun yaptıklarının üzerine koymak için, daha fazlasını yapmak için, bizler de hiç kimseyi birbirinden ayırmadan, bize oy vermiş vermemiş bakmadan, hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun, artık bundan sonra aldığımız görevi layıkıyla yapmak için bir an bile tereddüt etmeyeceğiz. Gerektiğinde kendimiz için, insanımız için, doğamız için, Muğlamız için nasıl 13 yaşında silahın üzerine elimi koyup da ‘Gerekirse vatanım için milletim için toprağımız için canımı veririm’ diye yemin ettiğimde ne hissediyorsam bugün de aynı ruhla sizlerin huzurunda ant içiyorum. Sizlere kapımız sonuna kadar açıktır. Belediye sizlerin baba ocağıdır. Evinizdir. Biz de hizmetkarız. Bütün belediye başkanlarımız ile beraber bu anlayışla hizmet edeceğiz. Arkadaşlarım, müsterih olun sizlerle birlikte çok güzel günler geçireceğiz. Hiç kimsenin aklında en ufak bir soru işareti olmasın. Biz hep beraberiz. Emeğin kıymetini biliriz ve sizlerle birlikte çalışmaktan çok büyük bir onur duyarız. Bu zor ve meşakkatli görevde hep birlikte omuz omuza, kol kola, kardeş kardeşe çalışırız arkadaşlar. Sizlere de bugüne kadar yapmış olduğunuz emekleriniz için teşekkür ederek bundan sonra sizlerden çok büyük bir performans beklediğimi de buradan ilan ediyorum. Bizlerden beklenti içinde olan tüm Muğla halkına söz veriyoruz, aldığımız görevin bilincindeyiz, sorumluluğun farkındayız. Aramızın bizlere çizdiği yolun ışığındayız. Bu bilinçle namusumuz, şerefimiz üzerine and içeriz ki çalışacağız."