Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Uzman Onbaşı Lokman Akçağlayan’ın şehit olduğunu açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Uzman Onbaşı Lokman Akçağlayan’ın şehit olduğunu açıkladı.

MSB, İstihkam Uzman Onbaşı Lokman Akçağlayan’ın dün şehit olduğunu duyurdu. Bakan Hulusi Akar’ın şehit Lokman Akçağlayan için yayınladığı taziye mesajı bugün MSB’nin sosyal medya hesabında paylaşıldı. Mesajda şunlar kaydedildi:

25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ… SOSYALİST KADINLAR: “KADINLAR BU ÜLKENİN GELECEĞİNE SAHİP ÇIKACAK, SOSYALİSTLER BU MEMLEKETİN GELECEĞİNE SAHİP ÇIKACAK” 25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ… SOSYALİST KADINLAR: “KADINLAR BU ÜLKENİN GELECEĞİNE SAHİP ÇIKACAK, SOSYALİSTLER BU MEMLEKETİN GELECEĞİNE SAHİP ÇIKACAK”

“Kahraman silah arkadaşımız, 3 Kasım 2022 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet; kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim.”

Aksaray Valiliği ise sosyal medya hesabından, “Hemşerimiz, yiğit Mehmetçiğimiz Lokman Akçağlayan, Pençe-Kilit Operasyon bölgesinde şehadete yürümüştür. Ruhu şad, mekanı cennet, makamı âli olsun. Kederli ailesinin, kahraman silah arkadaşlarının ve aziz milletimizin başı sağ olsun” açıklamasını yaptı.