Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit Harekat bölgesindeki üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada ağır yaralanan iki askerin daha yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğunu duyurdu.

MSB, Pençe-Kilit Harekat bölgesindeki üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada ağır yaralanan iki askerin daha yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğunu açıkladı. Kurtarılamayarak şehit olan askerlerle beraber bu akşam bölgedeki saldırılar sonucu şehit olan asker sayısı 8'e çıktı.

BİROL AYDIN: "İSTANBUL'UMUZDA BİNLERCE, ON BİNLERCE İŞSİZ İNSANIMIZ VAR. İŞKUR'A MÜRACAAT ETMİŞ. ONLARIN DA İŞ BULANA KADAR TOPLU TAŞIMADAN ÜCRETSİZ İSTİFADE ETMESİNİ SAĞLAYACAĞIZ" BİROL AYDIN: "İSTANBUL'UMUZDA BİNLERCE, ON BİNLERCE İŞSİZ İNSANIMIZ VAR. İŞKUR'A MÜRACAAT ETMİŞ. ONLARIN DA İŞ BULANA KADAR TOPLU TAŞIMADAN ÜCRETSİZ İSTİFADE ETMESİNİ SAĞLAYACAĞIZ"

MSB'den yapılan açıklama şöyle:

"Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 12 Ocak 2024 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada ağır yaralanan iki silah arkadaşımız daha yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuş, şehit olan kahraman silah arkadaşlarımızın sayısı sekize yükselmiştir. Bölgede devam eden operasyonlarda etkisiz hâle getirilen terörist sayısı 15’e yükselmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz."

Kaynak: anka