Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu yaralanan Uzman Çavuş Cem Ahmet Kaya ve Uzman Çavuş Halil Şahin’in hastanede şehit olduğunu açıkladı.

MSB, bugün internet sitesinde yaptığı açıklamada, Suriye’deki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yerleştirilen el yapımı patlayıcının dün infilak etmesi sonucu Piyade Uzman Çavuş Cem Ahmet Kaya ve Piyade Uzman Çavuş Halil Şahin’in yaralandığını; Kaya ve Şahin’in, kaldırıldıkları hastanede bugün şehit olduğunu duyurdu.

MSB’den yapılan yazılı açıklamada, “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” denildi.

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ise MSB’nin sosyal medya hesabında paylaşılan mesajında, "Kahraman şehitlerimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet, kederli aileleri ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim" dedi.