Kentteki emekliler için daha aktif bir yaşam ve sosyal çevre sunan Mezitli Belediyesi Emekli Evi, faaliyete devam ediyor.

Kentteki emekliler için daha aktif bir yaşam ve sosyal çevre sunan Mezitli Belediyesi Emekli Evi, faaliyete devam ediyor.

Emekli yurttaşlar, Belediye’nin Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Emekli Evi’ni dinlenme, kitap okuma, zaman geçirme ve sosyal ilişkiler kurmak amacıyla tercih ediyor. Tesisten yararlanan yurttaşlar, "Başkanımız Neşet Tarhan'ın bize hediye ettiği Emekli Evi’miz bizim için çok önemli bir mekan oldu. Kahvehanenin sigara kokusu, gürültüsü ve insanın yozlaştıran kültürüne karşı Emekli Evi’miz bizim uğrak alanımız. Dışarıdan gelen arkadaşlarımızın anlattıklarını duyunca ne kadar önemli bir şeye sahip olduğumuzu daha iyi anlıyoruz" açıklamasını yaptı. 

Kentee yaşayanların genel olarak emekli ağırlıklı olduğunu dile getiren Başkan Neşet Tarhan ise şöyle konuştu:

“Emeklilerin ne istediğini biliyoruz ve onların istediği bir yaşamı sunmak için çalışmalarımızı programlıyoruz. Çünkü biz 'Mutlu Mezitli' sloganı ile yola çıktık ve Mezitli'de halkımızın mutlu olması için ne gerekiyorsa onu yapıyoruz. Mezitli Deresi’nin kullanılmayan çevresinden faydalanarak bu bölgede yeni bir yaşam alanı oluşturduk. Emekli Evi’mizin yanında kadın üretici pazarımız, balık pazarımız, Mezitli Kent Konseyi ve STK binamız, su parkımız bölgenin daha kullanılan bir yer olmasını sağladı. Burada emeklilerimiz boş zamanlarını kaliteli bir şekilde geçirmenin yanında farklı faaliyetlere katılıyorlar, yeni dostluklar kuruyorlar, güzel vakit geçiriyorlar.”