Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Vali Şenol Engin İlkokulu’nu ve Fatih Soydan Ortaokulu’nu ziyaret ederek, öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Vali Şenol Engin İlkokulu’nu ve Fatih Soydan Ortaokulu’nu ziyaret ederek, öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Vali Şenol Engin İlkokulu’na giderek öğrencilerin sorularını yanıtlayan Başkan Tarhan, eğitim sürecine dair öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Öğrencilere kitap dağıtan Tarhan’a öğrenciler de kendi hazırladıkları Mezitli Belediyesi’nin logosunun resmedildiği bir tablo, Atatürk işlemeli hediye kutusu ve Dünya Çocuk Günü temalı resim hediye etti. Ardından Fatih Soydan Ortaokulu’na ziyarette bulunarak 7-E sınıfında öğrencilerle sohbet eden Tarhan, çocuklara eğitimde ve yaşamda başarılı olmanın yolunun spor ya da sanatsal bir alanla ilgilerinin olmasından geçtiğini kaydetti.

Çocuklara, çevrelerinde gördüğü her şeyi sorgulamaları için nasihatte bulunan Tarhan, şöyle konuştu:

“Çevrenizi iyi gözlemleyin ve bol bol okuyun. Ancak merak ederseniz ilgi duyar ve öğrenirsiniz. Öncelikle Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının bu ülke için canlarını feda ederek yaptıklarını iyi anlayın. Şimdiden okulunuzda, kentinizde çocuklara yönelik organizasyon ve kuruluşlarda görev alarak yurttaşlık bilincini iyice kavrayın. Gelecekte bizim yerimizde sizler olacaksınız ve bu kenti, ülkeyi, hatta dünyayı sizler şekillendireceksiniz. Doğru şeyler öğrenirseniz güzel bir dünya kurabilirsiniz. Biz önümüzdeki dönem kültür, sanat ve eğitim ağırlıklı projelere önem vereceğiz. Başarılı bir eğitim veren Bircan Tüfekçioğlu, Enis-Necip Tüyeni ve Mustafa Baysan adlarında hayırseverlerimizin de desteğiyle hizmete giren Çocuk Gündüz Bakım Evlerimiz var. Eğitimin ülke gelişiminde son derece önemli olduğunu biliyor ve ona göre çalışıyoruz.”