Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Çocuk Gelişim Merkezlerinde 2022-2023 eğitim-öğretim dönemi yarıyıl tatiline giren toplam 190 öğrenci, düzenlenen seremoni ile karnelerini aldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Çocuk Gelişim Merkezlerinde 2022-2023 eğitim-öğretim dönemi yarıyıl tatiline giren toplam 190 öğrenci, düzenlenen seremoni ile karnelerini aldı.

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan Adile Teyze, Münir Özkul, Begonvil, Yaşar Bayboğan ve Halkkent Çocuk Gelişim Merkezlerinde yarıyıl tatili heyecanı yaşandı. 2022-2023 eğitim-öğretim döneminin ilk yarısının heyecanlı ve coşkulu geçtiğini belirten Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Eğitim Koordinatörü Özlem Tanışık, “Tüm çocuklarımız ve öğretmenlerimizle bu coşkuyu bir dönem boyunca paylaştık” dedi.

Öğretmenlerin süreç içerisinde, okul öncesi eğitim müfredatı kapsamında çocukların gelişimlerini gözlemlendiğini belirten Tanışık, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu doğrultuda etkinlikler yaptılar ve karnelerin içerisinde verdiğimiz gelişim raporlarında onlarla ilgili gözlemlerini aktaracaklar. İkinci dönemde de Mersin Büyükşehir Belediyesi Çocuk Gelişim Merkezlerimizde etkinliklerimizi çocukların gelişim alanlarına yönelik olarak sürdürerek, belediyemizin düzenlediği kültür sanat etkinlikleriyle bezenmiş bir eğitim programıyla devam etmeyi planlıyoruz.”

Büyükşehir’in merkezlerinde öğrenim gören çocukların velileri ise heyecanlarını şu sözlerle paylaştı: 

Esra Akgül: Çok mutluyuz, huzurluyuz, gururluyuz. Böyle bir kreşi, etkinliği bizim için ayarladıkları için çok mutluyuz. Çocuğumu özellikle onlar büyüttü, 4 yıllık bir serüvenimiz geçti burada, mutluyuz. Dışarıda olsa böyle olmazdı. Buradaki aldığı eğitimden dolayı öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Çok sevgiyle büyüttüler, çok şefkatle büyüttüler.

Cemre Özbek: Çok heyecanlıyız. Çok mutluyuz. Böyle bir kreş olduğu için çok sevinçliyiz, çok memnunum. Allah razı olsun. Dışarıda bu şekilde olmazdı. Çocuğumun gelişmesinde bayağı bir etkisi var.

Uğurcan Kesici: Başta biraz çekingenlik oldu, ‘Acaba rahat olabilir mi orada’ gibisinden ama geldik, gördük, öğretmenlerimizle tanıştık. Gerçekten melek gibi insanlar. Çok temiz, çok hijyenik bir ortam. O yüzden gözümüz kapalı göndermeye başladık artık oğlumuzu. Tabii ki dışarıdaki fiyatlar gerçekten pahalıydı. Sonra buranın olduğunu öğrendik ve başvuru yaptık. Yani eğitim öğretimin haricinde fiyat anlamında da bize çok uygun geldiği için burayı kabul ettik. Bugün de karnemizi aldık. O yüzden çok sevinçliyiz.

Aysel Alkaya: Çok mutluyum. Belediyemizin verdiği bu eğitimden de razıyız, çok memnun kaldık. Mutluyuz, çocuğumuz biraz daha sosyalleşti. Öğretmenlerinizin ilgisiyle biraz daha yol aldık. Yani dışarıdan alırsak bu denli ucuza aldıramazdık. Yani çok iyi, biz memnunuz bu eğitimden.