Mersin Büyükşehir Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan öğrencilere ders öncesi çorba ikram etti.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan öğrencilere ders öncesi çorba ikram etti.

‘1 Ekmek 1 Çorba’ hizmeti, bu yıl Büyükşehir Belediyesi Merkez Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kursu’nda devam etti. Bu kapsamda, YKS’ye hazırlanan öğrencilere çorba ikram edildi. 

Büyükşehir Belediyesi Merkez Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Müdürü Tuğçe Kesici, hizmete ilişkin şunları söyledi:

“Sabah saatlerinde ikram edilen çorba sayesinde öğrencilerimiz karınları tok bir şekilde derslere giriyor. Öğrencilerin birçok masrafı oluyor. Bunlardan biri de yemek masrafı. Büyükşehir Belediyesi olarak hem ulaşım konusunda hem kaynak kitaplarla hem de buradaki eğitim desteği ile öğrencilerin masraflarını azaltmaya çalışıyoruz. Yemek masrafı da aileleri en çok zorlayan masraflardan biri.”

Büyükşehir Belediyesi’nin kurs merkezlerine severek geldiğini belirten öğrenci Ömer Çelik, şöyle konuştu:

“Belediyemizin dershanesinde bu sene YKS’ye hazırlanıyorum. Her şeyden memnunum. Zaten buraya ücretsiz geliyoruz. Kitaplarımız, deneme sınavlarımız da ücretsiz. Üstüne çorba çok iyi geldi. Çünkü sabah bazen geç kalkıyoruz ve evden yemek yemeden çıkabiliyoruz. Annemin çorbası gibi yani. Muhteşem. Çok beğendim.”

Kurs Merkezi’nde birçok imkana ücretsiz olarak erişebildiklerini söyleyen Muhammed Emin ise “Bunun üstüne çorba veriyorlar. Bence mükemmel bir şey. Zaten uzak yerlerden geliyoruz. Yol bir saat falan sürüyor. Bazen kahvaltı yapmadan çıkıyoruz. O yüzden çorba vermeleri mükemmel bir şey” dedi.