Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Eğitim Hizmetleri Şube Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezlerinin 18’inci şubesi, Hal Mahallesi’nde hizmet vermeye başladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Eğitim Hizmetleri Şube Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezlerinin 18’inci şubesi, Hal Mahallesi’nde hizmet vermeye başladı

Büyükşehir Belediyesi’nin Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri’nin sayısı her geçen gün artıyor. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün 18’inci merkezi olan Hal LGS Kurs Merkezi, 80 öğrenci ile eğitim ve öğretime başladı. Liselere Giriş Sistemi (LGS) öğrencileri, ücretsiz kurs merkezi sayesinde hem sınav notlarında hem de denemelerde başarılarının yükseldiğini belirtti. 

Hal Kurs Merkezi’nde öğrencilere ücretsiz yemek hizmeti de veriliyor. Hal Mahallesi Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi Sorumlusu Şahika Melek Aksoy, “Öğrencilerimiz okuldan sonra direkt merkezimize gelerek, önce kendileri için hazırlanmış olan yemeklerini yiyorlar, sonra derslerine giriyorlar. Eğitimde fırsat eşitliği misyonu ile Hal LGS Kurs Merkezi öğrencilerimize, hak ettikleri çağdaş eğitimi yıl boyunca sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Kurs Merkezlerinden yararlanan öğrenciler ise memnuniyetlerini, şu sözlerle dile getirdi:

-Gülistan Dekak: “LGS’ye hazırlık olduğu için gelmek istedim. Geldim, çok memnunum. Burada hem arkadaş ortamımız iyi, hem de dersler çok güzel anlatılıyor. Evde tek başıma çalışamıyordum, onun için burayı değerlendirmek istedim. Kütüphanedeki kitaplardan faydalanıyoruz. Sessiz ortam olduğu için, orada da vakit geçirebiliyoruz. Öğle vakti okuldan çıkıyoruz. Evimiz uzak olduğu için, direkt buraya geliyoruz. Burada verilen yemek bizim açımızdan iyi oluyor. Buradan Vahap Başkanımıza ve öğretmenlerime teşekkür ederim.” 

-Delila Kaya: “Burada arkadaş ortamı ile hocaların özen göstermesi çok güzel. İyi bir yerden mezun olmak istiyorum. Burada gerçekten iyi bir eğitim veriliyor ve bunun iyi değerlendirilmesini isterim.”

-Kemal Oğur: “Okul çıkışı direkt buraya geliyorum. Hocalarla aram iyi, çok güzel anlatım yapıyorlar. Derslerimi daha iyi anlayabiliyorum. Okulda da bayağı bir gelişimimi gözlemledim. Direkt okuldan buraya geldiğimde kısa sürede karnımı doyuruyor ve yemekten sonra da hemen derse girebiliyorum.”

-Esma Nur Denli: “Burası da aynı okulumuz gibi. Konumuzu işliyoruz, sonra bunun üstüne tekrarımızı yapıp test çözüyoruz. Zaten öğretmenlerimiz bizimle yakından ilgileniyor. Evde kardeşlerim olduğu için, onlar bağırırken ben ders çalışamıyordum. Buraya geldiğimde, herkes benim gibi ders çalışıyor. Onları görünce biraz daha da hırslanıyorum. İlk günden beri geliyorum, çok da memnunum. Bir proje ödevimiz olunca hepimiz beraber kütüphanede toplanıyoruz, projemizi yapıyoruz. Zaten sessiz bir ortam. Kitaplarımız da var, kitap da okuyabiliyoruz. Bu dershane ve kütüphanenin açılmasına katkı sağlayan herkese, kucak dolusu sevgilerimi gönderiyorum.”

-Kader Ayhan: “Evde aslında sessiz çalışabiliyordum, ama derslere kendimi tam olarak veremiyordum. Burada hocalar anlattığı için, daha iyi anlıyorum. Bizim evimiz buraya uzak, o yüzden geç kalıyorduk. Bunun üzerine yemek getirmeye başladılar. Yemeği burada yediğimiz için artık geç de kalmıyoruz, aç da kalmıyoruz.”

-Berat Arda Gündüz: “Özellikle yapamadığım derslerde, okul notlarımda da bayağı bir artış oldu. Hem denemelerim, hem de sınav notlarımda bana büyük bir katkısı oldu.”

-Cina Aluş: “Burayı hem sosyal olarak, hem de eğitim olarak çok sevdim. Buraya geldiğimden beri, derslerime daha fazla önem veriyorum. Derslerimdeki başarının artışını, öğretmenlerim de görmekte. Evde kendi kendime ders çalıştığımda motivasyonum düşüyordu. Ailem bana destek oluyordu, ama kendi sınıf arkadaşlarımla aynı ortamda olmak benim için iyi bir avantaj.”