Mersin Büyükşehir Belediyesi, açtığı ihaleyle 9 bin 500 personelinin toplam 30 bin TL banka promosyonu almasını sağladı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 27 bin 500 TL olarak yapılan teklifin pazarlık sonucu 30 bin TL’ye yükseltildiğini ve nisan ayında tek seferde yatırılacağını açıkladı. 

Mersin Büyükşehir’de çalışan 9 bin 500 işçinin yararlanacağı banka maaş promosyonu için Yapı Kredi Bankası ile anlaşıldı. İhalenin sonucunu işçilere müjdeleyen Başkan Seçer, 27 bin 500 TL olarak yapılan teklifin pazarlık sonucu 30 bin TL’ye yükseltildiğini ve nisan ayında tek seferde yatırılacağını duyurdu.

Promosyon anlaşmasının ardından açıklama yapan Seçer, şunları kaydetti:

“İşçi statüsünde çalışan 9 bin 500 mesai arkadaşımı ilgilendiren, bankaların verdiği maaş promosyonu ihalesi dün gerçekleşti. 27 bin 500 TL ile Yapı Kredi Bankası’nda kalan ihalenin sonucunda bankayla yaptığımız görüşmeler neticesinde yetkililerin de anlayışlı davranışıyla promosyon miktarını 30 bin TL’ye yükselttik. Nisan ayında çalışma arkadaşlarım maaşlarıyla beraber 30 bin TL’yi tek seferde alacaklar. Bundan sonra maaşlarını Yapı Kredi Bankası’ndan alacaklar. Çalışma arkadaşlarıma hayırlı olsun, güle güle harcasınlar.”

 


Kaynak: anka