Merkezefendi Belediyesi tarafından ekonomik durumu yetersiz olan ve epikriz raporuna sahip olan yurttaşların tedavi süreçlerinde kullanmak üzere, çift motorlu hasta yatağı desteği sağlanıyor. 

Merkezefendi Belediyesi tarafından ekonomik durumu yetersiz olan ve epikriz raporuna sahip olan yurttaşların tedavi süreçlerinde kullanmak üzere, çift motorlu hasta yatağı desteği sağlanıyor. 

Belediye bünyesinde faaliyet gösteren Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, hastaların gereksinimlerini yakından takip ederek, evde bakımını kolaylaştıracak hizmetlere devam ediyor. Bu kapsamda ihtiyacı olan yurttaşlara hasta yatağı veriliyor. 

Hastaların yatağa ihtiyaçlarının kalmaması halinde Merkezefendi Belediyesi, yatakları teslim alıp dezenfekte ediyor ve yeni ihtiyaç sahiplerine raporlarıyla beraber teslim ediyor. Yurttaşların evine götürülen yatağın kurulumu yapıldıktan sonra kullanımı da ekipler tarafından yurttaşlara anlatılıyor.

Engellilerin, yaşlıların ve ailelerinin hayatını kolaylaştırmak adına çalışmaların devam ettiğini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, şunları söyledi:

“HASTALIKTA SAĞLIKTA HEP BERABERİZ”

“Evden çıkamayan, hareket kabiliyeti az veya hiç olmayan, yatağa bağımlı vatandaşlarımıza bir nebze de olsa rahat etmelerini sağlamak gayesi ile hasta yatağı desteğinde bulunuyoruz. Ekonomik zorluk çeken ailelerimizin ihtiyaçları doğrultusunda sıkıntılarını her zaman gidermeye çalışıyoruz. Engelli, hasta ve yaşlı vatandaşlarımıza talepleri doğrultusunda elektronik hasta yataklarını teslim ettik. Hastane tipi donanımlı ve kumandalı yatakların çift motoru sayesinde yaşlı vatandaşlarımız hem sırt hem de ayak kısmını rahat bir şekilde hareket ettirilebiliyor. Elektronik yatak sayesinde hasta yakınları, hastaların yemek yeme, dinlenme gibi ihtiyaçlarını daha rahat ve konforlu bir şekilde karşılayabiliyor. Merkezefendi Belediyesi olarak iyi günümüzde, kötü günümüzde, hastalıkta sağlıkta hep beraberiz.”

Hizmetten faydalanmak isteyenler, 444 8 662 numaralı çağrı merkezinden başvuru yapabilecek ve bilgi alabilecek. Gelen talepler değerlendirildikten sonra zor durumdaki ihtiyaç sahibi hastalara çift motorlu hasta yatağı desteği sağlanacak.