İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “İYİ Parti olarak şehirlerimizdeki yoksullukla mücadelemizin odağına gençleri, çocukları, kadınları, emeklileri alıyoruz. Hiçbir gencin barınma sorunu yaşamaması için yönettiğimiz belediyelerde yurt imkanları sunacağız. Hiçbir gencin KYK borcu derdine düşmemesi için yönettiğimiz belediyelerde sosyal sorumluluk projelerine katılan gençlerimizin KYK borçlarını biz ödeyeceğiz. Yönettiğimiz belediyelerde okullarda sabah ve öğlen olmak üzere 2 öğün ücretsiz yemek imkanı sunacağız. Hiçbir kadını şiddetle bir başına bırakmayacağız. Yönettiğimiz belediyelerde kuracağımız kadın destek merkezleriyle her konuda yanlarında olacağız. Yoksullukla mücadelede emeklilerimizi de yalnız bırakmayacağız. Yönettiğimiz belediyelerde her emeklimizin gelirine destekler sunacağız” dedi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Gölcük’te kutlandı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Gölcük’te kutlandı

İYİ Parti, Ankara ATO Congresium’da Yerel Seçim Beyannamesi ve Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, şunları söyledi:

''OY UĞRUNA MİLLETİN HAKKINA GİRENLERE DE BENZEMEYİZ”

Bugüne kadar baskıyla, tehditle, korkuyla yolumuzu kesebileceklerini sandılar ama çok yanıldılar. Yalanla, sansürler sesimizi bastırabileceklerini sandılar ama çok yanıldılar. Bugüne kadar hiçbiri hiçbir zaman başaramadı. Her türlü dümene rağmen biz hala buradayız, dimdik ayaktayız. Çünkü bizim aramızda, makamlara mevkilere değil milletin yoluna gönül verenler var. Maaşlı kalemşörleriyle, operasyonlarıyla Türkiye’nin iyi ve cesur evlatlarını bastıramazlar. Biz milletimizi oy uğruna birbirine düşürenlere benzemeyiz. Oy uğruna milletin hakkına girenlere de benzemeyiz. Oy uğruna cumhuriyet düşmanlarıyla uzlaşı peşinde de koşmayız. Bizim düsturumuz her şartta eğriye eğri doğruya da doğru demektir.

''İKTİDARLA ANA MUHALEFET AYNI SOFRADA OTURMUŞ MİLLETİN HAKKINI AFİYETLE YEMENİN PEŞİNDELER”

Türk siyaseti bugün birbirinin zıttı görünenlerin aslında birbirinin aynadaki sureti olduğu bir büyük riyakarlığın girdabında savrulup gidiyor. Partili cumhurbaşkanlığı sistemi ülkemize ve milletimize dair bir çok değerin kurumun içini boşalttı. Bu büyük yozlaşmadan siyaset kurumu da payını aldı. Bu ucube sistem gün geçtikçe siyaseti de ucubeleştirdi. Partili cumhurbaşkanlığı sisteminin ortaya çıkardığı bu milletsiz siyaset düzleminde iktidarla ana muhalefet aynı sofrada oturmuş milletin hakkını afiyetle yemenin peşindeler. Biz nasıl ki kurulduğumuz günden beri bu ucube sisteme hayır diyorsak bugün de hayır diyoruz. Başkalarının aksine bu duruşumuzla samimi olduğumuz için menüde milletimizin olduğu şer sofralarına, o sofraların haram lokmalarına, da ittifak sistemine de dayatma düzenine de hayır diyoruz. Biz milletimize milli, demokratik, hür ve müstakil bir siyaset vaat ediyoruz.

Siyaseti yeniden gerçek gündemiyle, milletimizin dertleriyle buluşturacağız. Soframıza el uzatanlara, geleceğimizi karartanlara, maneviyatımızı sömürenlere mecbur değilsiniz. Cumhuriyetimizden uzaklaşanlara, milli ve manevi değerlerimizi baskının öznesi yapanlara da mecbur değilsiniz. Bizim için siyaset milletin dertlerine derman olmak için yapılır, memleketin sorunlarına çözüm bulmak için yapılır.

Ülkemizdeki birinci temel sorun yoksulluk. İktidarın yıllardır uyguladığı basiretsiz politikaların sonucunda bugün milletimizi gittikçe büyüyen bir yoksulluk sarmalıyla karşı karşıya. İYİ Parti olarak şehirlerimizdeki yoksullukla mücadelemizin odağına gençleri, çocukları, kadınları, emeklileri alıyoruz. Hiçbir gencin barınma sorunu yaşamaması için yönettiğimiz belediyelerde yurt imkanları sunacağız. Hiçbir gencin KYK borcu derdine düşmemesi için yönettiğimiz belediyelerde sosyal sorumluluk projelerine katılan gençlerimizin KYK borçlarını biz ödeyeceğiz. Yönettiğimiz belediyelerde okullarda sabah ve öğlen olmak üzere 2 öğün ücretsiz yemek imkanı sunacağız. Hiçbir kadını şiddetle bir başına bırakmayacağız. Yönettiğimiz belediyelerde kuracağımız kadın destek merkezleriyle her konuda yanlarında olacağız. Yoksullukla mücadelede emeklilerimizi de yalnız bırakmayacağız. Yönettiğimiz belediyelerde her emeklimizin gelirine destekler sunacağız.”

Akşener, konuşmasının ardından partisinin il ve ilçe belediye başkan adaylarını tanıttı.

 

Kaynak: anka