Yüz binlerce mağdur kan ağlıyor!

Sözcü yazarı Rahmi Turan, Meclis'te önce onaylanan daha sonra ise reddedilen Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) meselesini köşesine taşıdı. İYİ Parti'nin verdiği teklife, MHP'li vekillerin ise önce 'Evet' ardından ise 'Hayır' oyu kullandığını belirten Turan, "Bahçeli'den zılgıtı yedi! Sonraki oylamada MHP'li vekiller, Bahçeli'nin emriyle 'Çekimser' kalınca önerge reddedildi. Böylece Bahçeli Bey, AKP'ye büyük bir kıyak daha yapmış oldu. Şimdi yüz binlerce mağdur kan ağlıyor!" ifadesini kullandı.

Yüz binlerce mağdur kan ağlıyor!

'İttifak bozuldu' diyenlere 'Siz Bahçeli'ye bakmayın, çabuk döner, çünkü koltuğu için AKP'ye muhtaç!' dediğini hatırlatan yazar, "Yüz binlerce insan hayal kırıklığı yaşıyor. Bunlar 'EYT' mağdurları. Yani 'Emeklilikte Yaşa Takılanlar!'Uzun yıllar sigorta primlerini ödemişler, 25 yıllarını doldurup emeklilik hakkını kazanmışlar… Devlet onlara 'Evet emeklisiniz ama bir de yaş barajı var, o yaşı doldurmadan emekli maaşı ödeyemeyiz, bekleyeceksiniz' diyor. İYİ Parti bu sorunu çözmek için Meclis'e bir teklif verdi. Diğer muhalefet partileriyle birlikte MHP de öneriye önce 'Evet' dedi… Dedi ama Bahçeli'den de zılgıtı yedi! Sonraki oylamada MHP'li vekiller, Bahçeli'nin emriyle 'Çekimser' kalınca önerge reddedildi.

Böylece Bahçeli Bey, AKP'ye büyük bir kıyak daha yapmış oldu. ve Erdoğan'a rahat bir nefes aldırırken MHP milletvekillerini çok zor durumda bıraktı. Allah hiçbir parlamenteri MHP'li vekillerin durumuna düşürmesin!" diye yazdı.

Yazının tamamını buradan okuyabilirsiniz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER