ALİ MAHİR BAŞARIR'DAN BAKAN MEHMET ŞİMŞEK'E: "BİZİM BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ JAKUZİ KULLANMAZ, HALK AÇKEN ISTAKOZ YİYİP RESİM VERMEZ" ALİ MAHİR BAŞARIR'DAN BAKAN MEHMET ŞİMŞEK'E: "BİZİM BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ JAKUZİ KULLANMAZ, HALK AÇKEN ISTAKOZ YİYİP RESİM VERMEZ"

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), meslekî ve teknik ortaöğretim kurumlarında yiyecek ve içecek hizmetleri alanında öğrenim gören öğrencilerin katılacağı "MEB Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması" düzenliyor. Yarışmaya başvurular 2 Nisan'a kadar sürecek.

MEB'den yapılan açıklamaya göre, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından "MEB Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması" düzenlendi.

Yarışma, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında yiyecek içecek hizmetleri alanında eğitim öğretim gören öğrencilere mutfak sanatlarındaki ustalıklarını gösterme ve Türk mutfağının zengin geçmişini gelecek nesillere aktarma fırsatı sunacak.

Yarışma başvuruları 2 Nisan'a kadar https://gastrofest.meb.gov.tr adresinden gerçekleştirilecek ve belirlenen 28 gastronomi bölgesinde tüm illerin katılımıyla 15-19 Nisan tarihleri arasında yapılacak.

Bölge birincileri İstanbul’da gerçekleştirilecek olan 4 Mayıs’taki büyük finale katılacak.

Kaynak: anka