Merkezi Marmaris’te bulunan Engelli ve Aileleri Birliği Derneği; Marmaris Belediyesi desteğiyle, Türkiye’nin ilk engelli festivaline öncülük etti.Ajans CANKA- Türkiye genelinde 81 ilden kamu kurumlarında çalışan 600 engelli birey,  Marmaris 1. Engelliler Festivalinde Marmaris’te bir araya geldi. 

 Engelli ve Aileleri Birliği Derneği (ENABİRDER), Türkiye Sakatlar Konfederasyonu ve Marmaris Belediyesi işbirliğiyle ile  15 - 20 Mayıs tarihleri arasında Marmaris’te ilk kez düzenlenen Engelliler Festivalinin açılışı Pineta Club Hotel’de yapıldı.

Adıyaman semt pazarında bıçaklı kavga: 2 yaralı Adıyaman semt pazarında bıçaklı kavga: 2 yaralı

 Yaklaşık 400 kişinin katıldığı ve  Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, CHP Marmaris İlçe Başkanı Zekican Balcı ve Belediye Başkan Yardımcısı Ali Zağlı’nın da katıldığı açılış yürüyüşü, Marmaris halkının alkışlarla desteği arasında, Atatürk Meydanında son buldu.

Sonrasında 19 Mayıs Gençlik Meydanında konserle devam eden etkinlikte söz alan Engelli ve Aileleri Birliği Derneği (ENABİRDER) Genel Başkanı Tulgay Hasar konuşmasında; "Bizler sadece 3 Aralık Dünya Engelliler gününde veya 10 - 16 Mayıs Engelliler Haftası'nda hatırlanmak değil, biz yaşadığımız her alanda 365 gün toplumsal hayatın içinde ve hak ettiğimiz yerde olmak istiyoruz. Marmaris 1. Engelli Festivali bu amaçla yıllar boyunca sürecek. Hepimiz el ele vererek engelsiz bir Marmaris, engelsiz bir Türkiye ve engelsiz bir turizm inşa edeceğiz" dedi.