Kütahya Zafer Meydanı'nda aydınlatma montajı başladı Kütahya Zafer Meydanı'nda aydınlatma montajı başladı

Marmaris Belediyesi; savaş mağduru insanlara yardım toplamak için tahsis ettiği ikinci yeri de tahliye ettirdi.Ajans CANKA- Ukrayna’da savaşın başladığı 24 Şubat’tan hemen sonra harekete geçen Marmaris’teki Ukrayna Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleri; Marmaris Belediyesinin tahsis ettiği Anfi Tiyatro’daki yerde insani yardım toplamaya başladılar. Ancak kampanyanın henüz ikinci haftasında; Marmaris Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünden aranarak, tahsisli yeri boşaltmaları istendi.

SULARI KESİK YARDIM TOPLAMA MERKEZİ

Belediyeye yakın kimi turizmcilerin girişimleri sonucu;  yine Belediye’ye ait boş olan eski Camiavlu Mahallesi Muhtarlık binası, yardım kampanyasının devam etmesi için tahsis edildi. 26 Mart itibarıyla yeni yerlerinde yardım kampanyasına devam eden Ukrayna Kültür  ve Dayanışma Derneği üyeleri; tuvalet ihtiyacı ve genel temizlik için zorunlu ihtiyaç olan  suların kesik olmasına bile ses çıkarmadan yeni yerde çalışmalarına devam ederken,  Belediye görevlileri sürekli arayarak; ”Muhtarlık binasının kendilerine lazım olduğunu, yeri zaten geçici tahsis ettiklerini” söyleyerek, burayı da boşaltmalarını istediler. 

HAYIRSEVERLERE AÇIK ÇAĞRI 

 Yeniden yer arayışına başlayan dernek üyelerinin çabaları bu kez sonuçsuz kaldı. Belediye yetkililerinin binayı hemen boşaltmaları gerektiği istekleri sonrası, konuyu ilettiğimiz Marmaris Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Zağlı müdahale ederek, hem araç desteği verdi, hem de makul süre içerisinde binanın tahliyesini sağladı.

Ukrayna Kültür ve Dayanışma Derneği Sözcüsü Svitlana Borovska taşınma sırasında yaptığı açıklamada kendilerine yardımcı olan BaşkanYardımcısı Zağlı’ya destekleri için teşekkür ederek; “Şimdi topladığımız yardımları Marmaris merkezden uzak bir arkadaşımızın yerine taşıyoruz. Ama Yardım Kampanyasına devam etmek zorundayız. Bu savaş ne zaman biter, biz de kampanyayı o zaman bitiririz. 

 Şu an Ukrayna’da çocuklar kreşlerde çocuk yuvalarında bir araya toplandılar. Öncelikli acil ihtiyaçlarımız yatak çarşafları,uyku tulumları, acil tıbbi müdahale malzemeleri, ilk yardım malzemeleri, Bebek bezi, bebek maması, bebek giyim eşyaları ve konserve türü dayanıklı gıdaya ihtiyaçları var' Marmaris merkezde boş yeri olan insanlarımız bize yardımcı olmak istiyorlarsa, öncelikle bize yardımları toplayabileceğimiz bir yer bulsunlar.” dedi.