Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Sincan'da Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında; “Hani ne yaptı diye soranlar var ya...İstasyon Caddesi’ni yaptık beyler İstasyon Caddesi’ni, 25 yıldır yapamadınız. 25 yıldır yapamadığınız İstasyon Caddesi’ni yaptık. Oranın altyapısını da yaptık. Devrimler Caddesi Başer kesişimi katlı kavşağı yaptık, Sincan Organize Sanayi köprülü kavşağını yaptık, bizden önce başlamıştı biz tamamladık. Polatlı içme suyunu yapıyoruz ki aynı zamanda hem Sincan’da hem Yenikent’te hemen Etimesgut’ta hem de bu organize sanayilerinin kullanacağı şekilde 1,5 milyon nüfusa hitap edecek maliyeti 2,5 milyar lira...Şimdi Polatlı susuzken, Sincan, Yenikent susuzken gidip Çin’den dinozor mu getirmeliydim” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Sincan'da Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına katıldı. CHP Sincan Belediye Başkan Adayı Veysel Alkan için de oy isteyen Mansur Yavaş, Sincanlılara şu sözlerle seslendi:

“Hizmet yaparken hiç kimseyi ayırmadık, rozetimizi çıkardık. Ankara halkının tümü vergiler veriyor, biz de onlardan dolayı maaşımız alıyoruz, personelimiz de bu maaşı sizden aldığı parayla alıyor ve hizmetlerini o parayla alıyor. O zaman hiç kimseyi ayırmadan hizmet etmemiz gerekiyordu. Şuradan şu oy çıkmış, buradan bu oy çıkmış...Bunu yapmak için vicdansız olmak lazım, seçime kadar rekabet yaparsınız, seçimden sonra herkesin başkanı oluyorsunuz.

MSB: YUNANİSTAN'A YASA DIŞI YOLLARLA GEÇMEYE ÇALIŞAN 3 FETÖ ÜYESİ YAKALANDI MSB: YUNANİSTAN'A YASA DIŞI YOLLARLA GEÇMEYE ÇALIŞAN 3 FETÖ ÜYESİ YAKALANDI

BU DÜNYADA PARASINI KULLANDIĞI, PARASINI EMANET ALDIĞI İNSANLARA HESAP VEREMEYEN ÖBÜR DÜNYADA BİLİN Kİ ASLA VEREMEZ”

Bütün ihalelerimizi canlı yayınladık. Siz de bundan sonra bütün belediye başkanlarına şunu söyleyeceksiniz, ‘Yaptığınız ihalede vereceğiniz para bizim paramız, siz de canlı yapın’ diyeceksiniz. 5 yıldır defalarca Sincan’a geldim, hiçbirisinde çakarlı araçlarla konvoylarla gelmedim. Bir minibüs, bir şoför, bir koruma çünkü hiçbir Sincanlıya, Ankara’nın hiçbir yerinden kimseye kötülük yapmadım ki kimden kötülük göreyim...Zaman zaman toplantılara gittiğimiz zaman ne aldık, ne harcadık bunların hepsinin vatandaşına hesabını veriyorum. Bazıları hesap sorulduğu zaman, ‘Ben kimseye hesap veremem, benden kimse hesap soramaz, öbür tarafta Allah’a hesap veririm’ deyip geçiştirirler. Bu dünyada parasını kullandığı, parasını emanet aldığı insanlara hesap veremeyen öbür dünyada bilin ki asla veremez.

ASIL BELEDİYECİLİK NEDİR BİLİYOR MUSUNUZ? BİR DÜRÜST OLACAK, İKİ ŞEFFAF OLACAK, ÜÇ HESAP VERECEK”

Asıl belediyecilik nedir biliyor musunuz? Bir dürüst olacak, iki şeffaf olacak, üç hesap verecek. Buradan başlar. Benim anlayışıma göre belediye başkanı bir kentin hem annesidir hem babasıdır hem kardeşidir hem oğludur. Pandemi gibi büyük bir afet yaşadık, Allah’ın izniyle herkese ulaştık, esnafımızın ayakta kalması için uğraştık. Bizden kimin ne talebi varsa hepsine ulaştık. Türkiye’de başka bir örneği yok, madem kentin annesisin, babasısın bu kentte ihtiyacı olan insanların evinden ne pişiyor? Bu insanlar evlerinde nasıl duruyor soğukta, titriyor mu üşüyor mu? Bunlardan haberi olmayan bir belediye başkanı olur mu? Türkiye’de benden başka yok hatta ve hatta hükümet de yapmıyor bunu; 200 bin aileye doğal gaz veriyorum, onları evinde üşütmüyorum.

13 BİN KÜSUR ÖĞRENCİNİN KANTİNDEN ALIŞVERİŞ YAPMASINI SAĞLIYORUZ

Bu ailelerin çocuklarını okutmak için uğraşıyoruz. 50-60 bin civarındaki ortaokul, lise öğrencisine 50 binişlik kartlar veriyoruz kendilerine, okula ücretsiz geliyor, gidiyor. Birçok küçük çocuğun servisini ödüyoruz. Daha bugün yatırdık, 13 bin küsur öğrencinin kantinden alışveriş yapmasını sağlıyoruz. Teneffüste yaşıtları gidip kantinden alışveriş yaparken bu çocuklar mahzun kalıyordu. Günlük 25 lira kantinden alışveriş yapma hakları var.

25 YILDIR YAPAMADIĞINIZ İSTASYON CADDESİNİ YAPTIK...POLATLI SUSUZKEN, SİNCAN, YENİKENT SUSUZKEN GİDİP ÇİN’DEN DİNOZOR MU GETİRMELİYDİM”

Hani ne yaptı diye soranlar var ya...İstasyon Caddesi’ni yaptık beyler İstasyon Caddesi’ni, 25 yıldır yapamadınız. 25 yıldır yapamadığınız İstasyon Caddesi’ni yaptık. Oranın altyapısını da yaptık. Devrimler Caddesi Başer kesişimi katlı kavşağı yaptık, Sincan Organize Sanayi köprülü kavşağını yaptık, bizden önce başlamıştı biz tamamladık. Polatlı içme suyunu yapıyoruz ki aynı zamanda hem Sincan’da hem Yenikent’te hemen Etimesgut’ta hem de bu organize sanayilerinin kullanacağı şekilde 1,5 milyon nüfusa hitap edecek maliyeti 2,5 milyar lira... Şimdi Polatlı susuzken, Sincan, Yenikent susuzken gidip Çin’den dinozor mu getirmeliydim.”