Haber: İLEYDA ÖZMEN / Kamera: ONUR BİNGÖL

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, Altınpark 100. Yıl Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi'nin açılışını yaptı. Yavaş, “Bugün spor dolu bir tesisi daha Ankara'mıza kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. Tesisimizde kadın ve erkek bölümleri ayrı ayrı olmak üzere iki adet yarı olimpik yüzme havuzu ve iki adet eğitim havuzu bulunuyor. Tesisimizden vatandaşlarımızın yanı sıra EGO Spor, ASKİ Spor, Fomget Spor, ABB Spor Kulüplerimizin sporcuları da faydalanacak. Bu sayede tesisimiz, ülkemiz için yeni şampiyonlar yetiştirilmesine de büyük katkı sunacak" dedi.

ABB Başkanı ve CHP ABB Başkan Adayı Mansur Yavaş, bugün Altınpark 100. Yıl Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi'nin açılışını yaptı. Yavaş, açılışta yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"BUGÜN SPOR DOLU BİR TESİSİ DAHA ANKARA'MIZA KAZANDIRMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ"

"Cumhuriyetimizin 100. yılı hatırasını yaşatmak için 100. Yıl Spor Kompleksi ismini verdiğimiz Altınpark Yüzme Havuzu ve Spor Tesisimizin açılışına hoş geldiniz, şeref verdiniz. Bugün spor dolu bir tesisi daha Ankara'mıza kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. 2011 yılında bakımsızlıktan çatısı çöken, sonrasında ise yıllarca atıl durumda bekletilen bu tesisi ayağa kaldırmak içim göreve gelir gelmez çalışmalarımıza başladık. Yaptığımız çalışmalarımızın ardından Türkiye’nin en büyükleri arasında olan bu tesisimizi tekrar Ankaramıza kazandırdık.

GÜRSEL EROL'DAN BAKAN VEDAT IŞIKHAN'A: "TÜRKİYE'DE GENÇLERİN İŞSİZLİK SORUNUNU ÇÖZEBİLECEK BİR PROJENİZ VAR MIDIR?" GÜRSEL EROL'DAN BAKAN VEDAT IŞIKHAN'A: "TÜRKİYE'DE GENÇLERİN İŞSİZLİK SORUNUNU ÇÖZEBİLECEK BİR PROJENİZ VAR MIDIR?"

"TESİSİMİZ, ÜLKEMİZ İÇİN YENİ ŞAMPİYONLAR YETİŞTİRİLMESİNE DE BÜYÜK KATKI SUNACAK"

Tesisimizde kadın ve erkek bölümleri ayrı ayrı olmak üzere iki adet yarı olimpik yüzme havuzu ve iki adet eğitim havuzu bulunuyor. Ayrıca, 330 metrekare alana sahip iki adet fitness salonunda en kaliteli ekipmanlarla hizmet vermeye başlıyoruz. Yine tesisimize iki adet Kickbox, tekvando ve benzeri savunma sporlarının yapılacağı alanlar, aletli pilates salonu, yoga, zumba, step, aerobik ve serbest spor alanları; salon futbolu, masa tenisi, ve dart etkinlik alanları hizmete açılıyor. Tesisimizden vatandaşlarımızın yanı sıra EGO Spor, ASKİ Spor, Fomget Spor, ABB Spor Kulüplerimizin sporcuları da faydalanacak. Bu sayede tesisimiz, ülkemiz için yeni şampiyonlar yetiştirilmesine de büyük katkı sunacak.

Bizler Ankara'mızı sporun da başkenti yapmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak kalması ve sağlıklı bir toplum oluşması için bunun ne kadar önemli olduğunun bir kez daha altını çizmek istiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Altınpark 100. Yıl Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi’nin Ankaralılara hayırlı olmasını diliyorum.”

Mansur Yavaş, ardından spor tesinini de gezdi. 

Kaynak: anka