MALATYA'DA DEPREM TATBİKATI

Malatya’da çok sayıda arama-kurtarma ekibinin katıldığı deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı.

MALATYA'DA DEPREM TATBİKATI
Malatya'da çok sayıda arama-kurtarma ekibinin katıldığı deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı. Yaklaşık 40 kişilik ekibin katıldığı tatbikatta nefes kesen görüntüler de yaşandı.

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesine bağlı Yeşiltepe Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirilen deprem tatbikatına İl Afet Müdürlüğü ekipleri, AFAD, İnönü Üniversitesi Arama Kurtarma Ekipleri, Milli Eğitim Arama Kurtarma ekibi, İl Sağlık Müdürlüğü Ulusal Medikal  Kurtarma Ekibi (UMKE), 112 Sağlık ekipleri, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Arama kurtarma ve yangın ekipleri katıldı.

Tatbikatta Pütürge ilçesinde yaşanılan 6,5 büyüklüğündeki depremin ardından Yeşilyurt Anadolu Lisesi'nin hasar gördüğü ve enkazda öğrencilerin kaldığı senaryosu uygulandı. Deprem anı ile birlikte sıraların altına saklanan öğrencilerin daha sonra hızla okulu tahliye etmesi ile başlayan tatbikatta arama kurtarma ekiplerinin depremde yıkılan okulda enkaz altında yaralı aramaları ve oluşan yangınlara müdahale etmesi uygulandı.

Öğrencilerinde katıldığı tatbikat gerçeğini aratmazken, özellikle bazı sahneler nefes kesti. Enkazda kalan yaralı öğrenciler ekiplerce kurtarılırken deprem sonrası oluşan patlama ve yangınlara da itfaiye ekipleri anında müdahale etti.

Yaklaşık 1 saat süren tatbikat sonrasın da ise ekipleri, öğrenciler tarafından uzun süre alkışlandı.

UMKE AJANSI

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2015, 21:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER