Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Arsuz’da geleneksel olarak düzenlenen 6. Bahar Etkinlikleri ve Evvel Nisen Bayramı kutlamalarına katıldı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Arsuz’da geleneksel olarak düzenlenen 6. Bahar Etkinlikleri ve Evvel Nisen Bayramı kutlamalarına katıldı.

Arsuz Belediyesi tarafından Çetillik Mahallesi semt pazarında düzenlenen bahar etkinliğinde, vatandaşların eğlenceli vakit geçirmesi adına yerel sanatçılardan oluşan mini konserler, çocuklar için palyaço ve sihirbazlık gösterileri düzenlendi.

TURGUTLU'DA URGANLI DÜĞÜN SALONU PROJESİNİN TEMELİ ATILDI TURGUTLU'DA URGANLI DÜĞÜN SALONU PROJESİNİN TEMELİ ATILDI

"HATAY’DA HER RENK VAR, HER RENGİN BAYRAMINI BİRLİKTE KUTLUYORUZ"

Arsuz halkının yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte kısa bir konuşma yapan Başkan Savaş, “Hatay’da her renk var. Her rengin bir bayramı var ve bayramlarımızı birlikte kutluyoruz. Bu bayramlar birlik ve beraberliğimiz huzur tohumları ekiyor. Biz burada bayramlarımızı birlikte kutlarken çok mutlu oluyoruz” dedi.

"EVVEL NİSEN BAYRAMI KUTLU OLSUN"

Konuşmasının devamında bayramlar vesilesiyle huzur ve kardeşlik duygularının önemli seviyede güçlendiğine vurgu yapan Savaş, “Tüm hemşerilerimin Evvel Nisen Bayram’ını tebrik ediyorum. Bu bayram vesilesi ile içimizdeki huzur, kardeşlik, birlik ve beraberlik duygusunun zirveye çıkmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Savaş, Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven ve katılımcılar ile birlikte bayramın sembolü haline gelen yumurtaları tokuşturarak etkinliği başlattı.

Savaş, alandaki vatandaşların bayramını kutladı.