Fethiye Belediye Pasajı'nın alt katında bulunan Likya Kadın Kalkınma Kooperatifi, artık Likya Cafe olarak da hizmet verecek.

Fethiye Belediye Pasajı'nın alt katında bulunan Likya Kadın Kalkınma Kooperatifi, artık Likya Cafe olarak da hizmet verecek.

Açılış törenine, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Başkan Yardımcısı Oğuz Bolleli, Belediye Meclis Üyeleri Aytekin Aras, Metin Sevinç, Mürüvet Başıhoş, Muğla eski Milletvekili Ali Cumhur Yaka, Fethiye Likya Kadın Kalkınma Kooperatifi kurucusu Çiğdem Karaca ve çok sayıda davetli katıldı.

Likya Kadın Kalkınma Kooperatifi kurucusu Çiğdem Karaca, “Kuruluş amaçlarımızdan biri olan aile birliği, kadının toplumun her kesimden katılım sağlayarak ‘bende varım’ demesinin yolunu açmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bugün burada bulunma sebebimiz olan Likya Kafe’nin açılışı ile ev ekonomisine katkı sağlamak isteyen kadınlarımızı desteklemekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

“ÜRETEN KADINLARIN EKONOMİSİNE KATKI VERMEYİ AMAÇLIYORUZ”

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ise “Bugün, üreten kadınlarımızın ekonomisine katkı sağlamayı amaçladığımız, Likya Kafe’nin açılışını gerçekleştirdik. Çatalarık’ta bulunan Likya Gıda Atölye’mizde, kadınlarımızın hijyenik ortamlarda ürettiği ikramlık pasta ve kurabiyeler; Likya Kadın Kooperatifi’nin içerisinde yer alan Likya Kafe’de satışa sunulacak. Bilgi almak veya ön sipariş vermek isteyen yurttaşlarımızı, Fethiye Belediye Çarşısı’nın içerisinde hizmet veren, Likya Kadın Kooperatifimize bekliyoruz” diye konuştu.