Lezita İzmir Kemalpaşa’daki üretim tesisinde yeni anne olan çalışanlarına özel bir oda hazırladı. “Mutlu Anne Odası” adı verilen oda ile çalışanların, bebekleri için gerekli anne sütünü konforlu bir ortamda sağlaması hedeflendi.

Çalışanlarına mutlu bir çalışma ortamı sunmayı hedefleyen Lezita, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde yeni anne olan çalışanlarına “Mutlu Anne Odası”nı hediye etti. İzmir Kemalpaşa’daki üretim tesisinde hayata geçirilen “Mutlu Anne Odası" ile yeni annelere, bebekleri için büyük önem taşıyan anne sütü sağlama sürecinde, konforlu ve huzurlu bir ortam yaratılması hedeflendi.

Mutlu Anne Odası’nın açılış töreninde konuşan Lezita Genel Müdürü Mesut Ergül, “Çalışan dostu bir anlayışla hareket eden şirketimiz, ailemizin yeni anne olan üyelerinin konforunu ve mutluluğunu ön planda tutarak Mutlu Anne Odası’nı oluşturdu. Artık yeni anne olan çalışanlarımız, iş günlerinde bebeklerine anne sütü sunmanın rahatlığını ve güvencesini yaşayabilecekler. Ayrıca çok yakında Lezita bünyesinde bir kreşimiz de hayata geçecek. Lezita, çalışanlarının refahını ön planda tutarak, sadece bir iş yeri olmaktan çok daha fazlasını sunmaya devam edecek” ifadelerini kullandı.

“MUTLU ANNE ODASI ANNELERE EV KONFORUNDA BİR ORTAM SUNUYOR”

Lezita Pazarlama Müdürü Besime Bakiler ise görüşlerini şu sözlerle dile getirdi:

TEKNOPARK İSTANBUL FİRMALARINDAN ELECTRA IC, YERLİ SİSTEM ÜSTÜ MODÜL ÜRETTİ TEKNOPARK İSTANBUL FİRMALARINDAN ELECTRA IC, YERLİ SİSTEM ÜSTÜ MODÜL ÜRETTİ

“Kadınların iş hayatındaki varlığı, ekonomik ve toplumsal kalkınmanın sürdürülebilirliği açısından son derece önemli. Lezita’da yönetim kurulundan, yöneticilerimize ve üretime kadar her alanda kadının iş gücü var, kadının sesi var, kadının gücü var, kadının emeği ve yaratıcılığı var. İş hayatında kadın olmak, zorlukları da beraberinde getiriyor.  Lezita bünyesinde açtığımız Mutlu Anne Odası, annelerimizin rahatlığını gözetirken, onların hijyenik bir ortamda kolaylıkla süt sağması ve güvenle saklayabilmesi için ev konforunda bir ortam sunuyor.”

Mutlu Anne Odası, Philips Avent’in katkılarıyla hayata geçirildi. Odadaki tüm süt sağım ekipmanları, Philips Avent’in “Süt Saatim” sosyal sorumluluk projesi kapsamında Philips Avent tarafından karşılandı. Hayatın her alanında cinsiyet eşitliğini savunan Lezita, kadınların iş gücüne katılımını teşvik ediyor. Lezita, tüm iş birimlerinde daha çok kadına istihdam sağlayabilmek için, eşitliğin sağlanması yönündeki politikalarını İnsan Kaynakları departmanı ile sürekli güncelliyor. Bu çalışmalar doğrultusunda bugün Lezita’nın toplam çalışan sayısının yüzde 40’ı kadınlardan oluşuyor.

 

ADVERTORIAL YAYIN

 

Kaynak: anka