Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, indirimli ekmek satışı yapılan halk ekmek büfelerinden, 2020 yılından günümüze kadar 85 bin ekmeğin ücretsiz olarak muhtaç ailelere verildiğini söyledi.KÜTAHYA (İGFA) - Piyasa şartlarına göre yüzde 20 indirimli ekmek satışı yapan halk ekmek büfelerinden belediye kanalı ile ücretsiz ekmek verildiğini ifade eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, halk ekmek adına yapılan ihalede söz konusu şartların en az yüzde 20 oranında o günkü ekmek fiyatları üzerinden daha düşük fiyatla vatandaşa ekmeğin ulaştırıldığını söyledi.  

Bu kapsamda halk ekmek işletmecilerinin belirlenen fiyatlar üzerinden satışları sürdürdüğünü belirterek, "2020 yılında 220 ailemize 28 bin 50 ekmek, 2021 yılında 417 ailemize 49 bin 530 ekmek, 2022 yılında da 60 ailemize 7 bin 200 ekmek olmak üzere, bugüne kadar 84 bin 780 yaklaşık 85 bin ekmeği ücretsiz olarak halk ekmek büfelerinden alıp evlerine götürebildiler. Bu yardımlarımız devam ediyor. Belediyemizden Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüz aracılığı ile verilen yardıma muhtaçlık kriterleri sağlayan aileler sunulmuş fiş ile mahallesindeki halk ekmek büfesinden bu ekmekleri alabiliyor” diye konuştu.

Kocaeli Başiskele'nin üç caddesi ışıl ışıl olacak Kocaeli Başiskele'nin üç caddesi ışıl ışıl olacak

Halk ekmek müsteciri Yusuf Sarıkoç ise, bu işi 30 yıldır yaptığını ifade ettiği konuşmasında belediye adına en güzel hizmeti vererek denge unsuru olduklarını söyledi. Sarıkoç, büfelerde ekmeği hep indirimli sattıklarını belirterek, "2020 yılından günümüze kadar 85 bin ekmeği ailelerimiz fiş karşılığında ücretsiz bir şekilde verdik. Bir hizmette daha öncülük ettik. Bu hizmette bize katkı sağlayan başkanımıza teşekkür ediyorum" dedi.