(AYDIN) - Kuşadası’nda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı. Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan programın ardından öğrencilerin Özer Türk Stadı’nda sergiledikleri birbirinden renkli gösteriler de beğeni topladı. 

TBMM’nin 104’üncü kuruluş yıl dönümü ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Kuşadası’nda coşkuyla kutlandı. 

Kutlamalar, bugün sabah saat 09.00’da sahilde bulunan Atatürk anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ataman’ın çelenk sunmasıyla başladı, Özer Türk Stadı’nda düzenlenen kutlama töreniyle devam etti. 

Törene, Kuşadası Kaymakamı İbrahim Keklik, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kuşadası Cumhuriyet Başsavcısı Cem Koray Eryılmaz, Kuşadası İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ataman, Kuşadası İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Berksoy, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, kentte görev yapan idari ve mülki amirler, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. 

Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ataman, “Bugün burada, milli birlik ve beraberlik duygusuyla güçlenen milli irademizin temsil edildiği TBMM’nin açılış yıl dönümüyle Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımıza armağan ettiği çocuk bayramı coşkusunu aynı anda yaşıyoruz. Çocuklar bir milletin geleceğidir. Onlara duyduğumuz sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak 23 Nisan’ları çocuk bayramı olarak hep kutlamaya devam edeceğiz” dedi.