Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, ‘Kuşadası Vizyonunu Yaratıyor’ sloganıyla bir sonraki görev döneminde yaşama geçireceği projelerini, bu kez kentte yaşayan emekli hemşehrileriyle paylaştı. Türkiye’de ekonomik krizin giderek derinleştiğine dikkat çeken Başkan Ömer Günel, “Kuşadası Belediyesi olarak kuracağımız sosyal tesisler ve yaşama geçireceğimiz ‘Emekli Kart’ projesiyle emeklilerimizi elimizden geldiğince destekleyeceğiz” dedi.

Pera Düğün, Organizasyon ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıya, Kuşadası’nda yaşayan emekliler yoğun ilgi gösterdi.

Başkan Ömer Günel, toplantının başında emekli hemşehrilerine görevde oldukları 5 yılda Kuşadası’nda yaşama geçirdikleri projeler, alt ve üstyapı yatırımları ile sosyal yardımlar hakkında bilgi verdi. Daha sonraysa kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

“YOKSULLUKLA MÜCADELE EDİYORUZ”

Türkiye’de ekonomik krizin olumsuz etkilerinin 2024 ve 2025 yılında çok daha fazla hissedileceğine dikkati çeken Başkan Ömer Günel, “Ülkemizde sosyal devlet olanaklarının yokluğu, yerel yönetimleri yoksullukla mücadele etmeye mecbur kıldı. Kuşadası Belediyesi olarak biz de Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelere yakacak ve gıda kolisi, çocuklarımıza süt, ilkokul öğrencilerimize beslenme çantası, üniversite öğrencilerimize ise eğitim desteği ve ücretsiz akşam yemeği veriyoruz. Belediyemizin bütçesinden bir sonraki görev dönemimde sizlere de daha fazla pay ayıracağım” dedi.

“EMEKLİLERİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Emeklilerin her zaman yanında olacaklarını vurgulayan Başkan Ömer Günel, “İhtiyaç duyulan mahallelerde, emeklilerimiz için hizmet verecek olan İkinci Bahar Merkezi isimli sosyal donatı alanlarını hizmete açacağız. Bunlardan ilki Davutlar Mahallesi’nde diğeri de Kuşadası Yaşam, Kültür ve Spor Merkezi’nde hizmet verecek. İçinde açık hava sineması, kafeterya, dinlenme alanları, toplantı odası, sağlık odası ve kitap kafe gibi üniteler olacak. Bu merkezlerde emeklilerin ihtiyaçlarına yönelik çoğu hizmet ücretsiz olarak verilecek. Ayrıca Adalı Kart ve Kantin Kart’tan sonra emeklilerimize çeşitli avantajlar sunacak olan ‘Emekli Kart’ projesini gerçekleştireceğiz. Davutlar Mahallesi’nde termal suyumuzun bulunduğu alanda 140 kişilik bir huzurevi inşa etmeyi planlıyoruz. Bu tesisin günübirlik imkanlarından da emeklilerimiz ücretsiz olarak yararlanacak” diye konuştu.

 

 

Kaynak: anka