Kuşadası Belediye Meclisi’nin şubat ayı toplantısından kentte faaliyet gösteren Kuşadası Belediyespor’a maddi destekte bulunma kararı çıktı. 

Kuşadası Belediye Meclisi şubat ayı olağan toplantısı Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel yönetiminde Pera Düğün, Organizasyon ve Kültür Merkezi’nde yapıldı. Kuşadası’nda çalışmalarını başarılı bir şekilde yürüten ve geçen ay erkek basketbol takımı Aydın şampiyonu olan Kuşadası Belediyespor Kulübü’ne 1 milyon 500 bin TL nakdi yardımda bulunulmasına oybirliğiyle karar verildi. Başkan Günel, başarılı olan amatör spor kulüplerine destek olmaya devam edeceklerini söyledi.  

Toplantıda alınan bir diğer önemli karar ise Kuşadası Belediyesi’nin yurt dışındaki kentlerle çeşitli alanlarda ortaklaşa gerçekleştirdiği proje ve faaliyetlerini yürüten Dış İlişkiler Müdürlüğü’nün kapatılarak Özel Kalem Müdürlüğü'ne, Yıkım İşleri Müdürlüğü’nün de Afet İşleri Müdürlüğü’ne bağlanması oldu. Toplantıda, dünyanın en önemli turizm fuarlarından olan ITB Berlin Fuarı'na da katılım kararı alındı. 

Bir diğer önemli karar, kentte her pazar günü Kapalı Pazar Yeri’nde kurulan İkici El Eşya Pazarı’nda uygulanan işgaliye ücretleriyle ilgili oldu. Türkiye’nin içerisinde bulunduğu ekonomik zorlukları dikkate alan Kuşadası Belediyesi, 2024 yılında işgaliye ücretlerinde artışa gitmeme kararı aldı.  

Kaynak: anka