Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Uydukent’te düzenlediği toplantıda site sakinleriyle buluştu. Başkan Günel, “Buraya uzun yıllardır yaşadığınız köklü sorunları çözmüş olmanın verdiği gönül rahatlığıyla geldim. Bir sonraki görev dönemimde de Uydukent'e olan yatırımlarımız devam edecek” dedi. 

Kuşadası Belediyesi tarafından 22 bin metrekare yeni yol, park alanı ve spor tesisi kazandırılan Uydukent’te Başkan Günel, çiçek, meşale ve pankartlarla eşliğinde karşılandı. 1995 yılında yapımına başlanan Uydukent’te, Albatros Sitesi Evleri önünde düzenlenen toplantıyla bölge sakinleri yoğun ilgi gösterdi. 

Toplantıda Kuşadası Belediyesi tarafından kent genelinde ve Uydukent’te yapılan çalışmalarla ilgili olarak site sakinlerine bilgi verildi. Bilgilendirmenin ardından konuşan Başkan Günel, Kuşadası’nın kanayan yarası olan Uydukent’in sorunlarını tek tek çözdüklerini söyledi. Bugüne kadar Uydukent'e 22 bin metrekare yeni yol kazandırdıklarını belirten Günel, şunları kaydetti:

“Buraya uzun yıllardır yaşadığınız köklü sorunları çözmüş olmanın verdiği gönül rahatlığıyla geldim. Bir sonraki görev dönemimde de Uydukent'e olan yatırımlarımız devam edecek. Uydukent sakinleri ile gerçekleştirdiğimiz toplantı seçim öncesi motivasyonumuzu daha da yükseltti. Uydukent’ten mutlu ayrıldık. Hemşehrilerimin memnuniyeti ve ikinci dönemimiz için verecekleri destek ile Uydukent için bugün verdiğimiz sözleri yerine getirmek için sabırsızlanıyoruz.”

HALAYLI KUTLAMA

Konuşmasının ardından Uydukent sakinlerinin sorun ve önerilerini dinleyen Başkan Günel, talepleri anında ilgili birimlere ileterek takipçisi olunması talimatını verdi. Söz alan Uydukent sakinleri yürütülen çalışmalar dolayısıyla Günel’e teşekkür etti. Toplantının sonunda Günel, Uydukent sakinleri ile birlikte halay çekti.

Uydukent Sitesi yöneticilerinden Ayhan Kaçar, yaşama geçirilen çalışmalarla kendilerini artık Kuşadası’nın bir parçası gibi hissetmeye başladıklarını belirterek, "Başkan Ömer Günel’in Uydukent’e yaptıkları saymakla bitmez. En önemlisi Uydukent’i, bizleri önemsedi. 27 yıldır yok sayılmış Uydukent’e değer kattı. Yollarımızı yaptı, elektrik problemimiz vardı. Kendisi aracı oldu ve problemimiz çözüldü. Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır. Başarılar diliyorum” diye konuştu.


Kaynak: anka