Beykoz'da 20 bin kişilik aşure ikramı Beykoz'da 20 bin kişilik aşure ikramı

(AYDIN) - Kuşadası Belediyesi tarafından yerel tarımsal üretimi geliştirmek amacıyla 4 yıl önce yaşama geçirilen Adabahçe’de yaz hasadı devam ediyor. Adabahçe’den toplanan salatalık, domates, patlıcan gibi yaz sebzeleri ilçelilerin sofralarına ulaştırılıyor. 

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in öncülüğünde 2020 yılının Haziran ayında “Toprağa Sarıl, Üretime Katıl” sloganıyla yaşama geçirilen proje kapsamında Adabahçe’de sebze ve meyvelerin hasadı sürüyor. Kış hasadının verimli geçtiği 21 dönümlük arazide, mayıs ayında ekilen salatalık, acur, patlıcan, domates, kabak, yeşil biber gibi sebzeler ile kavun ve karpuzlar toplanıyor. 

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından günlük olarak hasat edilen ürünler, belirlenen program dahilinde mahalleleri dolaşan Ada Market Ekspres aracı ve Türkmen Mahallesi Candan Tarhan Bulvarı üzerinde bulunan Halk AdaMarket satış mağazasında Kuşadalılara ulaştırılıyor.

Kuşadası Belediyesi'ne ait Değirmendere Mahallesi İğdecik mevkisinde bulunan Adabahçe’den bugüne kadar yaklaşık 45 ton mahsul elde edildi.


Kaynak: anka