Konyaaltı Belediyesi'ne bağlı Konyaaltı Sanat Eğitim Merkezi (KONSEM) bünyesinde Çakırlar bölgesinde açılan dikiş-giyim kursunda eğitim alan kadınlar, öğrendikleri ile hem çocuklarına çeyiz hazırlıyor hem de yöresel kıyafetler dikiyor.

Konyaaltı Belediyesi'ne bağlı Konyaaltı Sanat Eğitim Merkezi (KONSEM) bünyesinde Çakırlar bölgesinde açılan dikiş-giyim kursunda eğitim alan kadınlar, öğrendikleri ile hem çocuklarına çeyiz hazırlıyor hem de yöresel kıyafetler dikiyor.

Konyaaltı Belediyesi, ücretsiz verdiği kurslarla meslek edindirmeye devam ediyor. Konyaaltı Sanat Eğitim Merkezi (KONSEM) bünyesinde verilen dikiş-giyim kurs eğitimleri bölgedeki kadınlara yeni imkanlar tanıyor. Kursta öğrendikleri ile aile bütçesine katkıda bulunan kursiyerler aynı zamanda çocukları için çeyiz hazırlayıp yöresel kıyafetleri dikiyor.

Özellikle kırsal bölgelerdeki kadınların meslek edinip üretime katkı sağlaması için verdikleri kursları önemsediklerini belirten Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, KONSEM Çakırlar Dikiş-Giyim Kursunu ziyaret ederek kursiyerlerle sohbet etti. Kursiyerlerin taleplerini dinleyen Başkan Esen, kursun fiziki koşullarını iyileştireceklerini belirten, “Burada kadın yurttaşlarımız yeni şeyler öğreniyor. Meslek ediniyor. Üretiyor ve ürettikleri ile ev ekonomisine katkı sağlıyor. Kursumuzla ilgili bazı talepler var. Onları dinleyip not aldık. Eksikleri en kısa zamanda giderip burayı bambaşka bir görünüme kavuşturacağız” dedi.

BÖLGE HALKI KURSLARDAN MEMNUN

Konyaaltı Belediyesi'nin açtığı kurslardan memnun olduklarını dile getiren kursiyerler, kursla ilgili taleplerini Başkan Esen’e ilettiklerini söyledi.

Herkesin kurslara farklı amaçlarla geldiğini söyleyen kursiyer Gürsel Altun, “Uluç Mahallesi’nde oturuyorum. Ama buraya Çakırlar’a geliyorum. Bize bu imkanları sağladığı için Konyaaltı Belediyesi’ne de teşekkür ederiz. Benim buraya gelme amacım yeni şeyler öğrenmek ve farklı şeyler üretmek” dedi.

Kurslardan çok memnun olduğunu söyleyen kursiyer Ayşegül Kalaycı da “Hocamız kesiyor, biz de dikiyoruz. Konyaaltı Belediye Başkanımız bize bu imkanı sağladığı için çok teşekkür ederiz. Başka kursların da buraya açılmasını istiyoruz. Bağdan bahçeden vakit bulduğumuz zaman bize de değişiklik oluyor. Kendi kıyafetlerimizi dikiyoruz. Yöresel kıyafetlerimizi dikiyoruz. Çocuklarımızın çeyizlerini yapıyoruz” diye konuştu.

Ziyaretten sonra Başkan Esen, kursiyerler ile toplu fotoğraf çektirdi.