Konyaaltı Belediyesi, 8-11 Haziran 2023 tarihlerinde düzenlenecek Avrupa Plaj Hentbolu finallerine ev sahipliği yapacak.

Konyaaltı Belediyesi, 8-11 Haziran 2023 tarihlerinde düzenlenecek Avrupa Plaj Hentbolu finallerine ev sahipliği yapacak.

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen ve Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç’ın katılımıyla düzenlenen toplantıda, Avrupa Plaj Hentbolu finalleri için protokol imzalandı. İmzalanan protokole göre Konyaaltı, Avrupa’nın en büyük organizasyonlarından birinin finallerine ev sahipliği yapacak. 

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, imzalanan protokole ilişkin şunları söyledi:

“İmzaladığımız protokol ile Avrupa’nın hentbolda önde gelen takımları, bizim ev sahipliğini yapacağımız finallerde Konyaaltı sahilinde mücadele edecek. 12 kadın, 12 erkek takımı finallere katılacak. Ayrıca yaklaşık 350 sporcu bu mücadelede yer alacak. Böyle büyük bir organizasyona ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ülkemizi temsil etmek içinse Kadın Hentbol Takımı’mız turnuvaya katılacak. Bunun da ayrıca gururunu yaşıyoruz. Kentimizin tanıtımına ve spor turizmine katkı sağlayacak bu organizasyonun Antalya’mıza ve Konyaaltı’mıza hayırlı olmasını diliyorum.”

İmzalanan protokolün hayırlı olmasını dileyen Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Kılıç ise “Mavi Kelebekler Avrupa’da çok iyi sonuçlar alıyor. Bizi en iyi şekilde temsil ediyor. Onlara güveniyoruz. İmzaladığımız protokolün Konyaaltı Belediyesi’ne hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.