ANKARA BÜYÜKŞEHİR'İN ULUS TARİHİNE IŞIK TUTAN “MİRAS ŞANTİYE GEZİLERİ” DEVAM EDİYOR ANKARA BÜYÜKŞEHİR'İN ULUS TARİHİNE IŞIK TUTAN “MİRAS ŞANTİYE GEZİLERİ” DEVAM EDİYOR

(ANTALYA) - Konyaaltı Belediyesi, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nde HayatPark’ta yerel ürün pazarı kuracak. İlçenin kırsal mahallelerinden çok sayıda üretici, pazarda ürünlerini satışa sunacak.

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü kapsamında Konyaaltı HayatPark’ta kurulacak yerel ürün pazarında, yerel üretici ile tüketici bir araya gelecek. Yerel üreticinin ürünlerini sergileyeceği pazar, yarın saat 10.00’da HayatPark’ta kapılarını açacak, pazar günü saat 19.00’a kadar açık kalacak. 

Yerel üreticiye sahip çıkmak ve tarımsal üretimi desteklemek adına önemli projeleri hayata geçirmeyi hedeflediklerini kaydeden Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, şunları söyledi:

“Bu doğrultuda çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Aile çiftçiliği tüm dünyanın kabul ettiği bir kavram. Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) de 2014 yılını resmi olarak 'Uluslararası Aile Çiftçiliği Yılı' ilan etmişti. Aile çiftçiliği kırsal kalkınmanın birçok alanı ile bağlantılı olan aile temelli tarımsal faaliyetler bütünüdür. Yerel üreticilerimiz de tüm aile bireyleri ile beraber çalışarak geçimlerini sağlamaktadırlar. Yerel üreticilerimize verdiğimiz destek hem onları kalkındırarak yok olmalarının önüne geçecek, hem de yerel ürünlerin üretilmeye devam etmesine katkı sağlayacaktır. Kuracağımız yerel ürün pazarına sizler de katılarak yerel ürünlerimizi ilk elden alıp üreticilerimize destek olabilirsiniz.”

Portakaldan domates ve bibere kadar bölgede üretilen çok sayıda tarım ürününün yer alacağı yerel ürün pazarında, bölgeye has ürünler olan Çandır fasulyesi ile Doyran patlıcanı da satışa sunulacak.