Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Siteler Mahallesi’nde düzenledikleri mahalle buluşmasında, Emekli Kahvesi’nin bahçe alanının üstünün kapatılması ile ilgili yurttaştan gelen talebi yerine getirdi.

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Siteler Mahallesi’nde düzenledikleri mahalle buluşmasında, Emekli Kahvesi’nin bahçe alanının üstünün kapatılması ile ilgili yurttaştan gelen talebi yerine getirdi.

Her hafta farklı bir mahallede yurttaşla buluşarak sorunlarını dinleyen Başkan Esen, Siteler Mahallesi buluşmasında yurttaşlara Emekli Kahvesi ile ilgili verdiği sözü tuttu. Emekli Kahvesi’nin bahçesinde kışın yağmur ve soğuk, yazın ise güneşten rahatsız olduklarını belirten yurttaşların sorunlarına kayıtsız kalmayan Esen, tek tek not aldığı taleplerin ivedilikle yerine getirilmesi için Başkan Yardımcıları ve birim müdürlerine talimat vermişti. Bu kapsamda Emekli Kahvesi’nin çatı işlemleri de Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından bitirilerek, kahve kullanıma açıldı. 

BEŞ MAHALLENİN ORTAK NOKTASI

Siteleri, Uncalı, Mollayusuf, Pınarbaşı ve Toros olmak üzere beş mahallede yaşayan emeklilerin buluşma noktası olan Emekliler Kahvesi ile ilgili gelen talebi hızla bitirerek kullanıma açtıklarını belirten Esen, şunları söyledi:

“Nüfus olarak oldukça yoğun olan bu mahallelerimizde yoğun bir emekli nüfusu var. Dolayısıyla buraya yaptığımız hizmetlerden her gün yüzlerce vatandaşımız faydalanıyor. Olumsuz hava koşullarından etkilendiklerini bizlere ilettikleri andan itibaren çalışmalarımıza başladık ve kısa süre içerisinde bitirerek kullanıma sunduk. Emekli Kahvesi’nden faydalanan vatandaşlarımıza hayırlı, uğurlu olsun. Güle güle kullansınlar.”

EMEKLİLERDEN ESEN’E TEŞEKKÜR

Emekli Kahvesi’nde sıkça zaman geçirdiğini belirten emekliler ise Esen’e şu sözlerle teşekkür etti:

-Nuriye Korkmaz: “Buraya gelerek çayımızı içiyoruz. Arkadaşlarımızla beraber sosyalleşiyoruz. Çatı yapılmadan önce bir takım sıkıntılar yaşıyorduk ama şimdi hepimiz gayet mutluyuz. Konyaaltı Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz, yolu açık olsun.”

-Mehmet Zeki Sarp: “Daha önce yağmur ve güneş altında ciddi sıkıntılar yaşadık burada. Uzun bir süre bu sorunları yaşadık ama şu an çok memnunuz. Artık böyle bir sıkıntımız kalmadı. Konyaaltı Belediye Başkanımız Semih Esen buraya geldi, bizleri dinledi. Sonrasında isteklerimizi de yerine getirdi. Genel anlamda buradaki hizmetten memnunuz. Çalışanlar da çok ilgili, güler yüzlü. Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.”