Konya'da 6 yaşındaki çocuk bir haftadır kayıp

Konya'nın Akören ilçesinde, geçen pazartesi evlerinin önünde oynarken ortadan kaybolan 6 yaşındaki Yasin Şahin, bulunamadı. Dalgıçlar mahallenin yakınındaki Apa Barajı girişi ve Çarşamba Çayı'nda arama yapıyor.

Konya'da 6 yaşındaki çocuk bir haftadır kayıp
Konya'nın Akören ilçesine bağlı, eskiden köy olan Belkuyu mahallesinde oturan, Belkuyu Anaokulu öğrencisi Yasin Şahin, pazartesi günü okuldan geldikten sonra evlerinin önünde oynamaya çıktı.
6 yaşındaki Yasin, bir süre sonra ortadan kayboldu.
Kaybolduğu günden itibaren Jandarma, AFAD ve köylüler, her yerde Yasin’i, arıyor. Mahallenin çevresindeki tüm mağaralar, su kuyuları, sarnıçlar, ağaç ve çalılıkların dipleri arandı.
Jandarma da yaklaşık 80 hane olan mahalledeki evleri tek tek kontrol etti. Ancak arama çalışmalarına rağmen henüz bir ize rastlanılmadı. Baba Süleyman ve anne Ümmü Şahin ise oğullarının bulunmasını bekliyor.
Pazar günü de dalgıçlar tarafından mahallenin yakınındaki Apa Barajı’na akan Çarşamba Çayı ve barajın girişinde arama başlatıldı.
Şahin ailesinin Yasin ile birlikte 6 aylık oğulları Yusuf, 7 yaşında Akile ve 10 yaşında Mahkube adlı 4 çocuğu bulunuyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER