Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (KO-MEK), verdiği mesleki eğitimleriyle istihdam hamlesine destek olurken, takı tasarım ve kuyumculuk branşlarındaki eğitimlerle de unutulmaya yüz tutmuş sanat dallarına yeniden hayat veriyor. KOCAELİ (İGFA) - KO-MEK, 351 farklı branşta verdiği eğitimlerle kursiyerlerinin yeteneklerini geliştirmesine katkıda bulunurken adeta rehabilitasyon merkezi görevini görüyor.

12 ilçede 43 kurs merkezinde toplam 351 farklı branşı ile eğitim vermeye devam eden KO-MEK bir Halk Üniversitesi olmanın sorumluluğuyla her geçen gün kendini geliştirerek eğitimlere devam ediyor.

İzmir Narlıdere'de 'işlenmiş deri' sanatı öğretilecek İzmir Narlıdere'de 'işlenmiş deri' sanatı öğretilecek

Birçok branşta mesleki ve sanatsal eğitimlerle kursiyerlerin gelişimine devam eden KO-MEK, Türkiye’nin farklı kültürlerinden unutulmaya yüz tutmuş sanat dallarına da ışık tutarak yeniden canlanmasını sağlıyor.

KO-MEK’te öğrenerek üretim yapan kursiyerlerimiz ayrıca ürünlerini www.komeksepeti.com adresinden online olarak tüm dünyaya ulaştırabilir. Evde üretime destek veren KO-MEK üreten vatandaşın yanında olmaya devam ediyor. El emeği göz nuru birbirinden eşsiz ürünleri alıcıyla buluşturan www.komeksepeti.com adresi alışveriş ve teslimat konusunda da ziyaretçilerine güven veriyor. Ayrıca takı aksesuar ve el sanatlarında birbirinden farklı binlerce eşsiz eseri üreten KO-MEK kursiyerleri ürettikleri ürünleri güvenli bir şekilde satarak ev ekonomisine katkı sunmanın mutluluğunu da yaşıyor.