Klinik Psikolog Dr. Volkan Uçak, "Zihin hackleme ile insan zihnini derinlemesine tanıyabilir, manipüle ya da ikna edebilirsiniz. Bağımlılık ya da anksiyete problemlerinizi aşmak için oldukça faydalı bir tekniktir" dedi. 

Psikoloji ve mentalizm alanında çalışan klinik psikolog Dr. Volkan Uçak, bir psikolojik manipülasyon ve ikna tekniği olan ‘zihin hackleme’ tekniğinin sırlarını paylaştı. Uçak, "Zihin hackleme ile insan zihnini derinlemesine tanıyabilir, manipüle ya da ikna edebilirsiniz. Bağımlılık ya da anksiyete problemlerinizi aşmak için oldukça faydalı bir tekniktir" dedi. 

Zihin hackleme tekniğinin insan ilişkilerini geliştirme açısından da önemli bir araç olabileceğini söyleyen Uçak, "Hem sizi manipüle etmeye çalışan insanların kurbanı olmaktan kaçabilir hem de insan ilişkilerinizi daha olumlu bir noktaya çekmek için kullanabilirsiniz" önerisinde bulundu. Uçak ayrıca, zihin hackleme tekniğinin iş yaşamında başarılı olmak için de kullanılabileceğini söyledi. 

“BİRÇOK BAĞIMLILIK BU YÖNTEMLE GERİDE BIRAKILABİLİR” 

Dr. Volkan Uçak; sigara, alkol ve uyuşturucu gibi bağımlılıkların zihin hackleme tekniği ile geride bırakılabileceğini belirtti. Özellikle sigara bağımlılarının bu tekniğe çok rağbet gösterdiğini kaydeden Uçak, "Zihin hackleme tekniği, sigara bağımlısı kişilere uygulandığında yüksek başarı oranına sahip bir teknik" dedi. 

AVUKAT GÖRKEM GÖKÇE: “KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU’NDA KRİTİK DEĞİŞİKLİKLER GERÇEKLEŞİYOR” AVUKAT GÖRKEM GÖKÇE: “KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU’NDA KRİTİK DEĞİŞİKLİKLER GERÇEKLEŞİYOR”

Volkan Uçak, bu tekniğin telefon veya bilgisayar bağımlılığında da etkili olduğunu ifade etti. Sağlıklı bir psikolojiye sahip olmak için özellikle ciddi zararlar verebilecek bağımlılıkların aşılması gerektiğini söyleyen Uçak, zihin hackleme tekniğinin kolay bir şekilde öğrenilerek kişiler tarafından kendilerine de uygulanabileceğini belirtti. 

“ZİHİN HACKLEME, BAŞARILI BİR KARİYER VE SOSYAL HAYATA GİDEN YOLU AÇABİLİR” 

İş hayatında karşılaşılan stres ve rekabet ortamının kişilerin psikolojik problemler yaşamasının önünü açtığını söyleyen Volkan Uçak, iş hayatında ve sosyal hayatta karşılaşılan manipülatif kişileri daha iyi ayırt edebilmek ve onlara karşı daha güçlü bir savunma mekanizması geliştirebilmek için zihin hackleme tekniğinin kullanılabileceğini belirtti. Uçak, "Başarılı bir kariyer ve sosyal hayat kurmak isteyen kişilerin hem karşılarındaki insanların yaptığı manipülatif davranışları ya da kullandığı manipülatif cümleleri anlayıp daha güçlü bir savunma geliştirmek hem de kendi ikna edicilik seviyenizi artırarak daha güçlü sosyal ilişkilere sahip olmak, zihin hackleme tekniğiyle mümkündür" dedi. 

Zihin hackleme tekniğinin size karşı kullanıldığını anlamanın oldukça zor olduğunu da ekleyen Uçak, "Zihin hackleme size karşı kullanıldığında anlayamayabilirsiniz, fakat çok basit yöntemleri öğrenerek buna karşı savunma geliştirmeniz oldukça mümkün" uyarısında bulundu. 

 

Kaynak: anka