Türkiye Kamyonetçiler, Kamyoncular ve TIR'cılar Federasyonu (KKTF) Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Özer, “Bizler bu ülkeye getirebileceğimiz dövizi ayak oyunlarıyla Rusya’da, İran’da, Azerbaycan’da, Gürcistan’da bırakmak istemiyoruz. ‘Yeter artık’ diyoruz. Yetkililerimizin Türk nakliye sektörü temsilcilerine sahip çıkmalarını bekliyoruz” dedi.

ESRA NUR PERVAN

Türkiye Kamyonetçiler, Kamyoncular ve TIR'cılar Federasyonu (KKTF) Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Özer,Bizler bu ülkeye getirebileceğimiz dövizi ayak oyunlarıyla Rusya’da, İran’da, Azerbaycan’da, Gürcistan’da bırakmak istemiyoruz. ‘Yeter artık’ diyoruz. Yetkililerimizin Türk nakliye sektörü temsilcilerine sahip çıkmalarını bekliyoruz” dedi.

KKTF Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Özer, sektörde yaşanan sorunlarla ilgili açıklama yaptı. Araçların günlerce yollarda bekletildiğini ve yetkililerden Türk nakliye sektörünün yaşadığı eşitsizliklere çözüm bulmalarını istediklerini belirten Özer, şöyle konuştu:

"BEKLE BUNALT CEBİNDEKİ PARAYI AL TAKTİĞİ UYGULANIYOR"

“Sayın yetkililerimizden Türk nakliye sektörünün Rusya’da yaşadığı eşitsizliklere çözüm bulmalarını bekliyoruz. Ülkemizin ihracatını Rusya ve Rusya ötesine Türk Cumhuriyetlerine taşıyan nakliyecilerimiz dönüş yolunda Rusya- Gürcistan sınırına yakın bölgede Vladikavkaz’da günlerce polis kontrolünde keyfi olarak bekletiliyor. Bu beklemenin sonunda ortaya çıkan bir şebeke araçları sırasız sınıra yönlendirme karşılığında 300-500 dolar alarak araçlarımızın ülkemize gelmesinin önünü açıyor. Bu ‘bekle bunalt cebindeki parayı al taktiği’ iki yıla yakındır Rusya Vladikavkaz bölgesinde devam ederken yetkililerimiz maalesef bunu izliyor. Rusya-Ukrayna savaşıyla tahıl koridorunun durduğu bir ortamda tahıl koridorunun önünü açan yetkililerimizden Türk nakliye sektörünün ihracatımızı da ithalatımızı sorunsuz taşıyabilmesi adına Rusya’da İran’da Azerbaycan’da Gürcistan’da yaşadığı eşitsizliklere çözüm bulmalarını bekliyoruz. Bizler bu ülkeye getirebileceğimiz dövizi ayak oyunlarıyla Rusya’da İran’da Azerbaycan’da Gürcistan’da bırakmak istemiyoruz yeter artık diyoruz yetkililerimizin Türk nakliye sektörü temsilcilerine sahip çıkmalarını bekliyoruz.”