Türk Kızılayı'ndan yol yardımı

Türk Kızılayı, Ankara, Düzce, Eskişehir ve Afyon’dan görevlendirilen ekipler ile yolda kalan vatandaşlara destek veriyor. Yoğun kar yağışı sebebiyle Türkiye'nin pek çok bölgesinde kapanan yollar trafikte aksamalara sebep oluyor.

Türk Kızılayı'ndan yol yardımı
 Türk Kızılayı, Ankara, Düzce, Eskişehir ve Afyon’dan görevlendirilen ekipler ile yolda kalan vatandaşlara destek veriyor. 
Yoğun kar yağışı sebebiyle Türkiye'nin pek çok bölgesinde kapanan yollar trafikte aksamalara sebep oluyor. Türk Kızılayı ekipleri, yolda kalanların sıkıntılarını hafifletmek için yoğun çaba harcıyor. Kızılaycılar, yurdun çeşitli bölgelerinde vatandaşlara sıcak içecek ve kumanya ikramında bulunuyor, battaniye dağıtımı yapıyor.
Ankara’da bulunana Türk Kızılayı Afet Operasyon Merkezi, Düzce Bölge Afet Yönetim Merkezi, Eskişehir ve Afyon Yerel Afet Yönetim Merkezi'nden toplam 5 ekip, kendi bölgelerinde trafikte sıkıntı yaşayan vatandaşlara destek veriyor. Kızılay ekipleri ihtiyaç sahibi vatandaşlara sıcak içecek, kumanya ve battaniye gibi yardım malzemelerini ulaştırıyor, yolda kalan arabaların lastiklerine zincir takılmasına yardım ediyor. Türk Kızılayı’nın yurt geneline yayılmış şubeleri de kendi bölgelerinde benzer çalışmalar yürütüyor. CHA
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER