banner247

Kızılay Hızır gibi yetişti

Düzce’de Kızılay Batı Karadeniz Afet Müdahale ve Lojistik Merkezi Müdürlüğü ekipleri Bolu dağ’ında kar sebebiyle yolda kalan araç sürücülerinin yardımına koştu. Ekipler sürücülerin zincir takmalarına yardımcı oldu. D-100 karayolu Bolu Dağı geçişinde zincirsiz araçların trafiğe çıkışına izin verilmediği açıklandı.

Kızılay Hızır gibi yetişti
 Bolu Dağında akşam saatlerinde aniden artan kar yağışı sebebiyle D-655 karayolu saat 19.30- 21.30 saatleri arasında ulaşıma kapandı. Düzce'denZonguldak istikametine giden araçlar, Boğaziçi mevkiinde trafik ekipleri tarafından durduruldu ve şoförlerden zincir takmaları istendi.
 
Kızılay ekipleri yolda kalan sürücülerin imdadına yetişti. Ekipler araçlara zincir takarak tekrar yola çıkabilmelerini sağladı. Zinciri olmadığı için yola çıkamayan bir sürücü, Karayolları ekiplerini suçlayarak, "10 dakika önce yolda hiçbir şey yoktu. Zamanında müdahale edilseydi yol bu hale gelmezdi" diyerek tepki gösterdi. Yakın köylerdeki vatandaşlar da yolda kalan araçları traktörleriyle çekmek için hazır bekledi. Kızılay'a teşekkür eden sürücüler,"Allah hepsinden razı olsun, Allah Devletimize ve Kızılay’ımıza zeval vermesin"temennisinde bulundu. Karayolları ekiplerinin yola malzeme atmasına rağmen hava sıcaklığının eksi derecelerde seyretmesi nedeniyle buzlanmaların önüne geçilemedi. Maddi hasarlı kazaların meydana geldiği yolda ulaşım normale döndü. D-100 karayolu Bolu Dağı geçişinde ise zincirsiz araçların trafiğe çıkışına izin verilmiyor. TEM Otoyolu Bolu Dağı Tünel mevkiinde kayan TIR'lar nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER