Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, bugün kahvaltıda Ahi Külliyesi’ndeki Zanaatkârlar Çarşısı esnafıyla bir araya geldi. Ekicioğlu, “Kırşehir, ‘kent kimliği’ olan bir şehir ve bu kimliği siz değerli zanaatkârlarımızla birlikte tanıtacağız” dedi.

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, bugün kahvaltıda Ahi Külliyesi’ndeki Zanaatkârlar Çarşısı esnafıyla bir araya geldi. Ekicioğlu, “Kırşehir, ‘kent kimliği’ olan bir şehir ve bu kimliği siz değerli zanaatkârlarımızla birlikte tanıtacağız” dedi.

Ekicioğlu’na ziyaretinde; Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları (KESOB) Başkanı Bahamettin Öztürk, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mustafa Yılmaz ve Belediye Başkan Yardımcıları eşlik etti.

Kahvaltı programında bir açılış konuşması gerçekleştiren Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz, Zanaatkârlar Çarşısı’nda 32 meslek grubunu bir araya getirdiklerini ve kendileriyle de sürekli iletişim halinde olacaklarını belirtti. 

KESOB Başkanı Bahamettin Öztürk ve Kırşehir TSO Başkanı Mustafa Yılmaz da çarşı esnafına meslek hayatlarında başarılar diledi.

Başkan Ekicioğlu, esnafla yaptığı kahvaltıda şunları söyledi:

“Biz Kırşehir Belediyesi olarak vatandaşın ve esnafımızın gelmelerini beklemeden, kendi alanlarında ziyaretleri sürekli yapıyor ve istişarelerde bulunuyoruz. Kırşehir ve Kırşehirli esnaflarımız için Ahilik felsefesi çok önemli. Kültür elçilerimiz olan siz değerli esnafımızın da Ahilik Felsefesinin tanıtımında çok önemli bir misyonunuz var. Bu çarşımızın oluşturulmasında katkı sunan esnaf odalarımıza da bugüne kadar yapmış oldukları katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz.

Yakın bir zamanda müzemizin de faaliyete geçmesinin ardından kültürümüzün ve Ahilik felsefesinin yaşatılarak gelecek kuşaklara aktarılması anlamında önemli bir mesafe kat etmiş olacağız.

DÜZCE BELEDİYESİ’NDEN “SELDEN ETKİLENEN ÜÇYOL KÖYÜ” AÇIKLAMASI DÜZCE BELEDİYESİ’NDEN “SELDEN ETKİLENEN ÜÇYOL KÖYÜ” AÇIKLAMASI

Zanaatkârlar Çarşımız 32 meslek grubuyla önemli bir merkez olacak. Bu noktada, Ahilik felsefesi öğretileri doğrultusunda ticaret yapmak da Kırşehir’imize çok şey kazandıracak. İlimiz Kırşehir, “kent kimliği” olan bir şehirdir. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de Kurtuluş ve Kuruluş Mücadelesi yıllarında çok önem verdiği bir şehir olan Kırşehir, bundan sonra da tarihten gelen birikimleriyle Ahilik felsefesini siz değerli esnaflarımızın katkılarıyla aktarmaya devam edecek. Ahilik postu üzerinde oturan Ahi esnafımıza ise bu noktada büyük sorumluluklar düşüyor.

Bundan sonrası için de sizlerle sürekli görüş alışverişinde bulunacak ve sorunların çözümü noktasında birlikte hareket edeceğiz.”

Zanaatkârlar Çarşısı Yönetim Kurulu Başkanı kundura ustası Ali Bilge, çarşı esnafı adına programa katılan herkese teşekkür etti. Konuşmaların ardından, Zanaatkârlar Çarşısı esnafı kendi iş yerlerinde tek tek ziyaret edildi.