Türkiye’de çiftçilere verdiği destekle sürdürülebilir tarıma odaklanan dünyanın en büyük kahvaltılık gevrek üreticisi ve lider atıştırmalık şirketi Kellogg, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Gıda Mühendisliği Bölümünün ev sahipliğinde yapılan Kalite ve Ürün Deneyimi Semineri’nin destekçisi oldu ve global çapta yürütülen ‘Better Days’ projesi kapsamında gerçekleştirdiği faaliyetleri gıda sektörü temsilcileri, akademisyenler, üretici birlikleri ve gıda güvenliği uzmanlarıyla paylaştı.

Türkiye’de çiftçilere verdiği destekle sürdürülebilir tarıma odaklanan dünyanın en büyük kahvaltılık gevrek üreticisi ve lider atıştırmalık şirketi Kellogg, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Gıda Mühendisliği Bölümünün ev sahipliğinde yapılan Kalite ve Ürün Deneyimi Semineri’nin destekçisi oldu ve global çapta yürütülen ‘Better Days’ projesi kapsamında gerçekleştirdiği faaliyetleri gıda sektörü temsilcileri, akademisyenler, üretici birlikleri ve gıda güvenliği uzmanlarıyla paylaştı.

Dünyanın en büyük kahvaltılık gevrek üreticisi ve lider atıştırmalık şirketi Kellogg, tüketici ve tüketici davranışlarının analiz edildiği Kalite ve Ürün Deneyimi Semineri’ne katıldı. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Gıda Mühendisliği Bölümünün ev sahipliğinde, üniversitenin Maslak'taki yerleşkesinde 28-29 Kasım tarihlerinde gerçekleşen etkinlikte Kellogg, global çapta ve Türkiye’de yürüttüğü Better Days kampanyasını ele aldı.

Kalite ve Ürün Deneyimi Semineri’nde Kellogg’un ana destekçisi olduğu Ürün ve Kalite Kültürü oturumunda marka, tüketicinin aynı kalitede, güvenilir ve kusursuz bir ürün deneyimlemesi için, ürün ve kalite kültürünün ancak üreticilerin tüm tedarik zincirini kapsamasıyla mümkün olacağından bahsetti.  Kellogg Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye Kurumsal İlişkiler Direktörü Lamia Fakhr ve Kellogg Türkiye Genel Müdürü Burcu Yazıcı, Kellogg’un dünya genelinde ve Türkiye’de gıdaya sürdürülebilir ve adil erişimi sağlamak için yürüttükleri Better Days sözünün detaylarını katılımcılarla paylaştılar.  

Yazıcı, Türkiye’de Kellogg’un insanların besin ihtiyaçlarını tam olarak karşıladıkları iyi ve adil bir dünya vizyonuyla çalıştığını bu bağlamda, ‘Gelecek Onların Elinde’ sloganından yola çıktıkları projeyi anlatarak şunları söyledi. ‘’ Kellogg olarak, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Gıda Mühendisliği Bölümünün ev sahipliğinde gerçekleşen Kalite ve Ürün Deneyimi Semineri’nde gıda sektörü temsilcileri, akademisyenler, üretici birlikleri, gıda güvenliği uzmanlarıyla ve öğrencilerle bir araya gelmekten ötürü mutluluk duyuyoruz. Küresel ölçekte yürüttüğümüz “Daha İyi Günler” projemiz kapsamında, ihtiyaç sahibi insanların beslenmesine, beslenme eğitimlerine ve kadın çiftçilerimizi önceliklendirerek tarıma verdiğimiz desteğimizi artırmaya devam ediyoruz. Bu, bizim, insanların sadece doyduğu değil aynı zamanda her anlamda tatmin olduğu, iyi ve adil bir dünya vizyonuyla çıktığımız yoldur.’’

Seminerde konuşan, Kellogg Regülasyon ve İyi Yaşam Yöneticisi Radwa Medhat konuyla ilgili olarak ise, ‘’Pazarlarımızdaki sağlık sorunlarını değerlendiriyoruz. Bunları tahıllarımızın iyiliğiyle harmanlıyor, zenginleştirmeye odaklanıyor, yiyeceklerimizi gelecek nesillerin refahı için nasıl tasarlıyoruz sorularına devamlı çözüm üretiyoruz. Yarattığımız anlara kadar sağladığımız besinlerle tüketicilerimizi besliyoruz.’’ dedi.

Kellogg Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye Kurumsal İlişkiler Direktörü Lamia Fakhr ise; ‘’Kellogg olarak biz, dünyayı bulduğumuzdan daha iyi bir yer haline getirmek için elimizden gelen her şeyi yaparak kurucumuzun mirasını sürdürmeye kararlıyız. "Better Days" ile, 2030'un sonuna kadar 3 milyar insan için, refah, açlık, sürdürülebilirlik, eşitlik, çeşitlilik ve katılımı bir bütün olarak ele alarak, gıdaya sürdürülebilir ve eşitlikçi erişimi ileri taşımayı taahhüt ediyoruz. ’’Better Days", insanların sadece doyduğu değil aynı zamanda her anlamda tatmin olduğu, dünyamızın geliştiği ve masada herkese yer olduğu gündür.

KELLOGG HERKES İÇİN ‘DAHA İYİ GÜNLER’ YARATMAYI SÜRDÜRÜYOR

Global çapta yürütülen Kellogg’s® Better Days  projesi kapsamında başta kadınlar olmak üzere dünya çapında 1 milyon çiftçiyi desteklemeyi hedefleyen Kellogg, insanlara ve çevreye yaptığı katkılarla 115 yılı aşan yolculuğuna devam ediyor:  Kellogg, sorumlu kaynak kullanımından tüm değer zinciri boyunca doğal kaynakları korumaya, malzeme ve gıda atıklarını azaltmadan geri dönüştürülebilir, yeniden kullanılabilir veya gübrelenebilir ambalajlar sağlamaya kadar pek çok farklı alanda da faaliyetlerini sürdürüyor.

Kellogg, ürünleri aracılığıyla, dünyada toplumların gelişimine katkıda bulunuyor. 2030'un sonuna kadar ürün hammaddelerini sorumlu bir şekilde tedarik etme taahhüdüyle dünya çapında çiftçileri desteklemeye devam ediyor. Better Days projesi kapsamında daha az doğal kaynak kullanıp, üretkenliği ve iklim değişikliklerine duyarlı tarım uygulamalarını geliştirmeye odaklanan Kellogg, bugüne kadar 40'tan fazla Kellogg's Origins programıyla 433 binden fazla çiftçi, kadın ve işçiye ulaştı.

Kellogg Türkiye yerli üreticileri destekleme amaçlı yaptığı projede ilk hasat ürünlerini topladı. Isparta, Sivas ve Eskişehir’de yulaf üretimine olumlu anlamda katkı sunan Kellogg Türkiye, proje kapsamında çiftçilere ziraat mühendisi danışmanlığından, gübre ve bitki koruma ürünlerine kadar pek çok alanda destek oldu.

Kellogg hakkında:

Kellogg Şirketi (NYSE: K) olarak vizyonumuz insanların yalnızca karınlarını doyurmak için yedikleri değil, besin ihtiyaçlarını tam olarak karşıladıkları iyi ve adil bir dünyadır. Güvenilir markalarımızla, herkesin sofrada bir yer bulduğu, daha iyi günler için çalışıyoruz. Halihazırda dünyanın 180 ülkesinde Kellogg’s tahıl gevrekleri sevilerek tüketilmektedir. 20’den fazla ülkede üretim tesisi bulunan Kellogg, dünya çapında güçlü markalara sahiptir: Pringles®, Cheez-It®, Special K®, Kellogg's Frosted Flakes®, Pop-Tarts®, Kellogg's Corn Flakes®, Rice Krispies®, Eggo®, Mini-Wheats®, Kashi®, RXBAR®, MorningStar Farms® bunlardan bazılarıdır. Kellogg’un dünyada net cirosu 2020 yılında yaklaşık 13.8 milyar dolardır, temelde atıştırmalık ürünler ve kahvaltılık gevrek, dondurulmuş gıda ve noodle gibi pratik yiyeceklerden oluşur. Kellogg’s® Better Days platformunun bir parçası olarak, dünyada açlığı sonlandırmaya yardımcı oluyor ve 2030 yılına kadar 3 milyar insan için “daha iyi günler” sağlamayı hedefliyoruz.

300.000 TL'YE KADAR İKİNCİ EL ARABA MODELLERİ 300.000 TL'YE KADAR İKİNCİ EL ARABA MODELLERİ

www.KelloggCompany.com veya www.OpenforBreakfast.com sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Kellogg, Türkiye pazarına 2005 yılında giriş yapmıştır. Türkiye pazarında güçlü bir oyuncu olan Kellogg, Kellogg’s Corn Flakes, Coco Pops, Special K, Pringles gibi bilindik markalarıyla tüketicilerine lezzetli ürünler sunmaktadır.